Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 czerwca 2017, 09:30

Brawl Stars - nadchodzi mobilna gra akcji od autorów Clash of Clans i Clash Royale

Autorzy Clash of Clans i Clash Royale zapowiedzieli mobilną grę akcji Brawl Stars, która połączy zręcznościowe mechanizmy sieciowych strzelanek z bogatą galerią unikalnych bohaterów w stylu znanym z gatunku MOBA.

Na razie nie wiemy, kiedy pełna wersja trafi na rynek. - Brawl Stars - nadchodzi mobilna gra akcji od autorów Clash of Clans i Clash Royale - wiadomość - 2017-06-19
Na razie nie wiemy, kiedy pełna wersja trafi na rynek.
BRAWL STARS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Supercell
  2. Gatunek: gra akcji
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play

Znane z takich przebojów jak Clash of Clans czy Clash Royale studio Supercell zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim mobilna produkcja zatytułowana Brawl Stars, która łączy elementy strzelanki i gry MOBA. W kanadyjskim App Store ruszyły już testy wczesnej wersji w ramach tzw. soft-launchu. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Jak wszystkie inne tytuły studia Supercell, Brawl Stars wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Gra przeznaczona ma być wyłącznie do rozgrywek multiplayer. Akcję będziemy obserwowali z kamery umieszczonej wysoko nad głową naszej postaci. Do wyboru ma być kilkunastu bohaterów, z których każdy posiadać będzie odmienne uzbrojenie, statystyki oraz zdolność specjalną. Niektórzy z nich korzystać mają z różnorodnej broni palnej, inni rzucać granatami, a jeszcze inni postawią np. na pozostawiane na ziemi bomby.

Brawl Stars zaoferuje zręcznościowy model rozgrywki. Dostępne będą dwa systemy sterowania. Jeden oparty zostanie na wirtualnym padzie. Drugi będzie trochę bardziej skomplikowany – dotykając ekranu, wskażemy miejsce, do którego ma się udać nasza postać. Aby wycelować, konieczne będzie narysowanie linii od postaci do celu, a wystrzał nastąpi, gdy przestaniemy dotykać wyświetlacz. Aktywacja zdolności specjalnej wymagać ma naładowania odpowiedniego paska energii, który napełniać będziemy, zabijając wrogów.

Do tego dojdzie system rozwoju, pozwalający nam ulepszać potencjał bojowy postaci. Wszystkie elementy związane z bohaterami wzorowane będą na gatunku MOBA, ale sam przebieg rozgrywki zaczerpnięty zostanie z sieciowych strzelanek. Nie dotyczy to tylko zręcznościowego charakteru walk, ale również samych trybów zabawy.

Na start gra zaoferuje cztery warianty wieloosobowej rywalizacji. W Smash & Grab zmierzą się dwie trzyosobowe drużyny, które będą przechwytywały kryształy pojawiające się na środku mapy. Zabicie postaci sprawi, że upuści ona wszystko, co zgromadziła. Wygra ta grupa, w której posiadaniu jako pierwszej znajdzie się piętnaście kryształów.

W trybie Heist ponownie zmierzą się dwie trzyosobowe drużyny. Na zmianę będą one broniły sejfu i próbowały go obrabować. Trzeci wariant to Battle Royale, gdzie na mapę zostaje wrzuconych dziesięciu graczy i zabawa toczy się, aż przy życiu zostanie tylko jeden. Ostatni tryb to Bounty. W nim będziemy gromadzili gwiazdki za zabijanie wrogów i stracimy je, gdy nasza postać zginie. Drużyna z największą ilością gwiazdek wygra mecz w momencie, gdy zegar wybije zero.

  1. Supercell – oficjalna strona studia
  2. Brawl Stars w kanadyjskim App Store