filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 grudnia 2023, 14:30

Brad Pitt miał zagrać w Deadpoolu 2 znacznie większą rolę niż jedynie cameo

Potwierdziły się plotki, które wśród fanów krążyły od dawna. Brad Pitt miał mieć większą rolę w Deadpoolu 2. Zdradzono, w jaką postać chciał wcielić się popularny aktor oraz dlaczego ostatecznie nic z tych planów nie wyszło.

Źródło fot. Deadpool 2; reż. David Leitch; 20th Century Fox; 2018
i

W Deadpoolu 2 Brada Pitta mogliśmy widzieć dosłownie przez kilka sekund. Aktor pojawił się jako Vanisher, czyli niewidzialny superbohater, którego twarz ujrzeliśmy w momencie, gdy wleciał w linię wysokiego napięcia. Udział aktora w filmie ograniczył się do cameo, ale po latach twórca komiksu, Rob Liefeld, zdradził, że pierwotne plany zakładały większe zaangażowanie gwiazdora w produkcję. Aktor starał się o rolę Cable’a (vide ComicBook):

Jestem w 100% pewny, że to prawda. Zrobili nawet wstępne nagrania, a David Leitch miał wyjątkową relację z Bradem Pittem, gdy pracowali nad pokazami kaskaderskimi. Ludzie nie są jednak świadomi, że miało to miejsce na bardzo wczesnym etapie produkcji filmu. Kiedy [Pitt i Leitch] wiedzieli już, iż nie będą podążali w tym kierunku, to ruszyli kilkoma innymi ścieżkami.

Ostatecznie w Cable’a wcielił się Josh Brolin i z jego angażem także wiąże się ciekawa anegdota. Okazuje się, że to żona Brolina namówiła go do wzięcia udziału w castingu. Jak widać, miała rację, ponieważ aktorowi udało się zdobyć rolę, o którą się starał, i zagrał u boku Ryana Reynoldsa.

Na razie nie ma żadnych informacji odnośnie angażu Brada Pitta w Deadpoolu 3 – widowisku, które wprowadza tytułową postać do kinowego uniwersum Marvela. Z pewnością angaż gwiazdora Buller Train w widowisku o Pyskatym Najemniku ucieszyłby fanów, zwłaszcza że w produkcji do swojej kultowej roli Wolverine’a powraca Hugh Jackman.

Jeśli jeszcze nie oglądaliście żadnej z części Deadpoola lub chcielibyście sobie przypomnieć oba filmy, to może to zrobić dzięki Disney+.

Ta wiadomość jest dostępna również w języku angielskim.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej