Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 19 maja 2022, 17:05

Borderlands 3 za darmo w Epic Games Store

Na platformie Epic Games pojawiła się kolejna darmowa gra do odebrania. Tym razem jest to Borderlands 3 Produkcja pozostanie bezpłatna do 26 maja.

Równo tydzień temu w Epic Games Store udostępnione za darmo zostały aż trzy pozycje – pierwszoosobowa gra akcji z elementami RPG Prey, slasher Jotun: Valhalla Edition i wyścigowe Redout: Enhanced Edition. To, jaki tytuł zostanie oddany w ręce użytkowników platformy twórców m.in. Fortnite'a jako kolejny, było owiane tajemnicą. Wszystko stało się jednak jasne dziś równo o godzinie 17:00. Pozycją, którą będzie można przypisywać bezpłatnie do swoich kont przez najbliższe siedem dni, jest Borderlands 3.

Borderlands 3 jest wydaną w 2019 roku trzecią (lub czwartą, jeśli uwzględnić The Pre-Sequel) odsłoną popularnego w wielu kręgach humorystycznego cyklu pierwszoosobowych strzelanek z elementami RPG. Akcja tytułu toczy się w odległej przyszłości, pięć lat po wydarzeniach znanych z drugiej części. Gracze mogą wcielić się w jedno z czworga bohaterów, różniących się zdolnościami, i stawić czoła złemu kultowi Children of the Vault, na czele którego stoją posiadające nadnaturalne zdolności bliźniaki Calypso – Tyreen i Troy.

Zabawa w tytule polega na przemierzaniu zróżnicowanych lokacji, wykonywaniu zadań i eliminowaniu hord przeciwników. Wraz z postępami w zabawie zdobywamy coraz lepsze uzbrojenie, a także rozwijamy zdolności naszych postaci. Bawić się można samotnie lub w trybie kooperacji dla maks. czterech osób.

Pecetowa wersja Borderlands 3 może pochwalić się w serwisie Metacritic średnią ocen na poziomie 81/100 (na podstawie 53 recenzji). Produkcja nie posiada polskiej wersji językowej.

Borderlands 3 na platformie Epic Games Store

Borderlands 3 pozostanie darmowe na platformie Epic Games Store do 26 maja. W przyszłym tygodniu udostępniona zostanie natomiast kolejna tajemnicza gra.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store