Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2015, 10:21

autor: Góral

Bloodborne na nowym zwiastunie i nagraniu z przeciwnikami

Zespół From Software kończący powoli prace nad grą Bloodborne opublikował nowy zwiastun prezentujący wybrane postacie z gry. Oprócz tego w serwisie IGN pojawiło się nagranie ukazujące niektórych przeciwników.

Bloodborne to jedna z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych gier na konsolę PlayStation 4. Tytuł autorstwa studia From Software ukaże się w Polsce 25 marca. W związku ze zbliżającą się premierą coraz częściej jesteśmy raczeni kolejnymi materiałami wideo. Tym razem opublikowano powyższy zwiastun fabularny, przedstawiający wybrane postacie, które spotkamy w czasie rozgrywki. Oprócz tego w serwisie IGN pojawiło się nagranie ukazujące walkę z rozmaitymi, mniejszymi i większymi, przeciwnikami. Warto także rzucić okiem na pierwsze osiemnaście minut gry, które znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości.

Przypominam, że nowa produkcja zespołu From Software to kolejny projekt Hidetakiego Miyazakiego, który uznawany jest za „ojca” słynnej serii gier RPG akcji Souls. Bloodborne nawiązuje do wcześniejszych dokonań dewelopera, ale nie wydaje się, by był zwykłym odcinaniem kuponów. Przede wszystkim akcja produkcji rozegra się w wiktoriańskim mieście Yharnam, a rozgrywka promować ma bardziej agresywny styl, opierający się na wykonywaniu uników i wyprowadzaniu szybkich ataków.

From Software to japońskie studio powstałe w 1986 roku. Firma ma na swoim koncie szereg produkcji, w tym serie King's Field, Otogi, Armored Core czy też grę Ninja Blade. W ostatnich latach zespół kojarzony jest głównie z serią Souls.

Jednym z ciekawszych elementów Bloodborne będzie Chalice Dungeons, czyli specjalna, losowo generowana lokacja. Gracze dostaną się do niej dzięki dedykowanemu rytuałowi, w którym wykorzysta się przedmioty pozyskane w czasie przygody. Po zaliczeniu, samemu albo we współpracy z innymi graczami, wygenerowanej mapy będzie można ją powtórzyć, albo wykonać kolejny rytuał.

Bloodborne na nowym zwiastunie i nagraniu z przeciwnikami - ilustracja #2