Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2015, 18:00

autor: Luc

Victor Vran – nowa gra twórców Tropico debiutuje w Steam Early Access

Wczesna wersja gry Victor Vran – izometrycznego RPG, w którym wcielamy się w łowcę potworów, właśnie trafiła na Steam. Najnowsza produkcja studia znanego z serii Tropico wciąż będzie rozwijana, ale już teraz zbiera przyzwoite opinie.

Victor Vran to prawdziwy weteran wyżynanie fantastycznych stworów. - Victor Vran – nowa gra twórców Tropico debiutuje w Steam Early Access - wiadomość - 2015-02-21
Victor Vran to prawdziwy weteran wyżynanie fantastycznych stworów.

Pomimo tego, że bułgarskie studio Haemimont Games kojarzy się przede wszystkim z serią Tropico, deweloperzy nie zamierzają zamykać się na inne gatunki. Po wydaniu Tropico 5, twórcy skupili się na kolejnym projekcie – izometrycznym RPG akcji wzorowanym na niezapomnianym Diablo. Tytułowy Victor Vran to nieustraszony łowca, który z walki z hordami potworów uczynił swoją życiową pasję – wczesna wersja jego przygód trafiła właśnie do dystrybucji na platformie Steam w promocyjnej cenie 14,99 euro (około 62 złotych).

Głównemu bohaterowi śmierć niestraszna. - Victor Vran – nowa gra twórców Tropico debiutuje w Steam Early Access - wiadomość - 2015-02-21
Głównemu bohaterowi śmierć niestraszna.

Ci, którzy zdecydują się na zakup już teraz otrzymają bonusowy kostium dla głównego bohatera. W obecnej wersji gry Victor Vran oferuje jak na razie:

  • dostęp do pierwszego rozdziału kampanii (dwa początkowe regiony),
  • system progresji postaci do 10 poziomu,
  • walkę z trzema różnymi bossami,
  • możliwość modyfikacji uzbrojenia (początkowo jedynie cztery klasy broni – miecze, strzelby, młoty, rapiery),
  • sterowanie poziomem trudności przy pomocy specjalnych przedmiotów określanych jako „hex”.

Pozostałe opcje mają być regularnie dodawane w ramach aktualizacji. Faza wczesnego dostępu zakończy się w maju 2015 roku - do tego czasu twórcy zachęcają wszystkich do wyrażania swoich opinii i sugestii w odniesieniu do produkcji. Te jak na razie są zaskakująco dobre – gra w chwili powstawania tej wiadomości cieszyła się rzadko spotykanym wskaźnikiem 100% pozytywnych recenzji (na podstawie 29 głosów). Victor Vran dostępny jest jedynie w wersji na PC.