Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2013, 20:13

Blizzard udostępnił swoja klasyczą platformówkę Blackthorne za darmo

Tym jednym ruchem firma Blizzard zapewniła sobie wdzięczność wielu fanów starych gier. Jak ogłoszono, platformówka Blackthorne, wydana w 1994 roku, jest od teraz dostępna za darmo. Aby ją zdobyć należy się zalogować na Battlenecie – oficjalnym serwisie Blizzarda.

Klimat wczesnych lat dziewięćdziesiątych – w Blackthorne łatwo go wyczuć. - Blizzard udostępnił swoja klasyczą platformówkę Blackthorne za darmo - wiadomość - 2013-11-04
Klimat wczesnych lat dziewięćdziesiątych – w Blackthorne łatwo go wyczuć.
W SKRÓCIE:
  • Firma Blizzard udostępniła za darmo swoją starą grę: platformówkę Blackthorne z 1994 roku.
  • Tytuł można ściągnąć po zalogowaniu się na Battlenecie.

Od kilku dni na Battlenecie dostępna jest kolejna gra. Co więcej – za darmo. I choć za rok tytuł ten będzie obchodził swoje dwudziestolecie, to nie znaczy, że stracił na klimacie czy grywalności – wręcz przeciwnie. Blackthorne, bo o tej produkcji mowa, to klasyczna platformówka, którą studio Blizzard Entertainment wydało w 1994 roku. Od teraz można ją ściągnąć logując się na oficjalnym serwisie Blizzarda – Battlenecie i przechodząc do zakładki z klasycznymi grami.

W sytuacji, gdy niedawno na Kickstarterze odniosła sukces old-schoolowa platformówka Volgarr the Viking, warto przyjrzeć się autentycznemu klasykowi gatunku (w drugiej części filmiku):

Warto dodać, ze gracze logujący się na Battlenet z europejskiego adresu (eu.battle.net) mają trudności ze znalezieniem gry w odpowiednim dziale. Aby bezproblemowo zdobyć Blackthorne najlepiej zalogować się na amerykańską wersję strony (us.battle.net) i tam przejść do zakładki z klasycznymi grami. Można też od razu kliknąć tutaj:

Blizzard udostępnił swoja klasyczą platformówkę Blackthorne za darmo - ilustracja #3Blackthorne jest 16-bitową grą zręcznościową, wywołującą skojarzenia z klasykami typu Prince of Persia czy Flashback. Gracz wciela się w tytułowego księcia Blackthorna, którego ojczysta planeta Tuul została podbita przez złowrogiego czarownika Sarlaca. Gdy ukrywający się na Ziemi młody książę dorósł, postanowił wrócić na Tuul i odzyskać skradziony tron. Ciekawym aspektem rozgrywki była możliwość chowania się w cieniu, która pozwalała na unikanie nie tylko ciosów, ale także kul.

Czy udostępnienie Blackthorne za darmo może oznaczać, że kiedyś Blizzard upowszechni także innego swojego klasykaThe Lost Vikings? Miejmy nadzieję, że tak.