Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2017, 13:00

autor: Meehow

Blizzard pracuje nad pierwszoosobową grą z pojazdami?

Jak wynika z najnowszej oferty pracy zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej firmy Blizzard Entertainment, twórcy takich legendarnych marek jak Diablo, StarCraft i Warcraft pracują najprawdopodobniej nad pierwszoosobową grą z grywalnymi pojazdami... albo nad dodaniem pojazdów do Overwatcha.

Blizzard najwidoczniej pracuje nad niezapowiedzianą jeszcze grą z grywalnymi pojazdami. - Blizzard pracuje nad pierwszoosobową grą z pojazdami? - wiadomość - 2017-12-21
Blizzard najwidoczniej pracuje nad niezapowiedzianą jeszcze grą z grywalnymi pojazdami.

Jak można wywnioskować z najnowszej oferty pracy zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej firmy Blizzard Entertainment, studio pracuje nad pierwszoosobową grą z grywalnymi pojazdami. Twórcy wielu kultowych marek, takich jak Diablo, StarCraft i Warcraft, poszukują starszego programisty, którego zadaniem będzie pomoc w tworzeniu wozów i systemów związanych z ich prowadzeniem. Oczywiście nie do końca wiadomo, o jakiego typu pojazdy chodzi, a enigmatyczność całego przedsięwzięcia nie pozwala na nawet najbardziej dzikie zgadywanie. Niestety, tym razem nie ma też pewności, czy powstający projekt jest mniej lub bardziej związany z którymkolwiek z już istniejących uniwersów, czy da początek zupełnie nowej marce w portfolio Blizzard Entertainment.

W tej chwili możemy jedynie spekulować, co w planach ma Blizzard, choć raczej nie ma co zbyt szybko oczekiwać owoców jego pracy. Termin premiery rzeczonej gry da się jednak przewidzieć: sztandarowe „kiedy będzie skończona”. ;-)

Oprócz powyższego, warto przypomnieć, że w listopadzie StarCraft II przeszedł na model darmowy z mikrotransakcjami (więcej szczegółów w serwisie informacyjnym). Ponadto niewykluczone, że w bliżej nieokreślonej – a jakże – przyszłości doczekamy się zremasterowanych wersji przebojowego Diablo II i Warcrafta III (StarCraft: Remastered dostępne jest od sierpnia bieżącego roku, zaś oryginalne wydanie kosmicznej strategii jest całkowicie darmowe od kwietnia). Dzieje się również w World of Warcraft – powstaje kolejny dodatek do 13-letniego giganta MMORPG pod tytułem Battle of Azeroth, zaś fani WoW-a w wersji tzw. vanilla prędzej czy później, wszak Blizzard znany jest z wylewności w temacie dat premiery, otrzymają World of Warcraft: Classic, czyli specjalne serwery, gdzie obowiązywać będą zasady z pierwszych lat funkcjonowania wspomnianej gry.