Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2017, 11:00

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

StarCraft II dostępne za darmo

Przebojowa gra StarCraft II przeszła na model darmowy. Gracze mogą cieszyć się kampanią Wings of Liberty i trybem wieloosobowym, w tym co-opem Commanders, bez żadnej opłaty. Studio Blizzard przygotowało także prezent dla osób, które nabyły StarCraft II: Wings of Liberty przed 31 października.

StarCraft II: Wings of Liberty za darmo - StarCraft II: Wings of Liberty dostępne za darmo  - wiadomość - 2017-11-15
StarCraft II: Wings of Liberty za darmo

Zgodnie z zapowiedzią z początku miesiąca, gra StarCraft II przeszła na model biznesowy free-to-play. Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze, gracze mogą za darmo zagrać w kampanię Wings of Liberty. Pozostałe trzy – Heart of the Swarm, Legacy of the Void i Nova Covert Ops – trzeba sobie dokupić za 14,99 euro (około 64 złote) każda bądź za 39,99 euro w pakiecie (mniej więcej 171 złotych). Warto też pamiętać o ograniczonej czasowo okazji przygotowanej przez firmę Blizzard Entertainment – otóż osoby, które nabyły StarCraft II: Wings of Liberty przed 31 października, otrzymają dodatek Heart of the Swarm bezpłatnie; można „odebrać go” w aplikacji Battle.net do 8 grudnia bieżącego roku (szczegółowa instrukcja).

Miłośnicy gier strategicznych czasu rzeczywistego mogą także bawić się w trybie wieloosobowym uzupełnionym o wszystkie jednostki i aktualizacje wprowadzone przez rozszerzenie Legacy of the Void (istnieje też możliwość wybrania ustawień balansu z poprzednich dodatków). Podobnie za darmo dostępny jest tryb kooperacyjny Commanders, choć tylko trzema dowódcami, tj. Raynorem, Kerrigan, Artanisem, można grać bez żadnych ograniczeń – pozostałych rozwiniemy tylko do 5. poziomu doświadczenia.

Udostępnieniu Wings of Liberty za darmo towarzyszy wydanie patcha 4.0. Wprowadza on m.in. nowego dowódcę i misję w trybie kooperacyjnym, a także szereg poprawek i usprawnień. Rozpoczął się również 4. sezon rankingowy 2017. Z pełną listą zmian w języku polskim można zapoznać się pod tym adresem.

Na sam koniec został żart studia Blizzard Entertainment na oficjalnym profilu serii StarCraft na Twitterze. Wczoraj pojawiły się na nim trzy posty w oczywisty sposób wyśmiewające politykę monetyzacji firmy Electronic Arts i najnowsze kontrowersje dotyczące gry Star Wars: Battlefront II, o jakich szerzej pisaliśmy ostatnio w Serwisie Informacyjnym. Blizzard zaznacza brak mechanik typu pay-to-win czy konieczności odblokowywania co-opowych dowódców w grze StarCraft II. Tymczasem niesławny wpis pracownika EA w obronie mikrotransakcji w Battlefroncie II ustanawia bardzo trudny do pobicia rekord w serwisie Reddit, bowiem „cieszy się” już 679 tysiącami minusów.

Poparzone miejsce schłodź zimną wodą. - StarCraft II: Wings of Liberty dostępne za darmo  - wiadomość - 2017-11-15
Poparzone miejsce schłodź zimną wodą.

Udostępnienie solidnej podstawy za darmo z całą pewnością jest dobrym sposobem na zapewnienie siedmioletniemu StarCraftowi II zastrzyku nowych graczy. A Wy macie zamiar zagrać?