Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 grudnia 2017, 12:35

autor: Czarny Wilk

Dirk Gently's Holistic Detective Agency skasowane po drugim sezonie

Stacja BBC America podjęła decyzję o skasowaniu ciepło przyjętego serialu o zwariowanych przygodach detektywa wierzącego w to, że do rozwiązania spraw kryminalnych wystarcza wiara w ścisłe powiązanie ze sobą wszelkich wydarzeń.

Złe wieści dla fanów małych kotków zmienionych w zabójcze bronie i teorii, że absolutnie wszystko jest ze sobą połączone i prowadzi do rozwiązania niezwykłych zagadek kryminalnych. Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego nie otrzymała zamówienia na trzeci sezon, co najpewniej oznacza przedwczesny koniec bardzo pozytywnie przyjętego przez widzów serialu.

W rolach głównych mogliśmy oglądać Samuela Barnetta i Elijaha Wooda. - Dirk Gently's Holistic Detective Agency skasowane po drugim sezonie - wiadomość - 2017-12-19
W rolach głównych mogliśmy oglądać Samuela Barnetta i Elijaha Wooda.

O smutnej nowinie poinformowano m.in. za pośrednictwem oficjalnego profilu serialu w serwisie społecznościowym Facebook. Choć nie ujawniono oficjalnych powodów kasacji, stacja BBC America zrezygnowała z tytułu najprawdopodobniej ze względu na kiepską oglądalność drugiego sezonu (średnio 250 000 widzów na epizod). Ciepłe przyjęcie krytyków niestety nie przełożyło się na zbudowanie wystarczająco dużego grona fanów, by zapewnić produkcji dalszy byt.

Dirk Gently’s Hollistic Detective Agency opowiada o przygodach tytułowego ekscentrycznego detektywa, starającego się w bardzo nietypowy sposób rozwiązywać zagadki kryminalne. Produkcja wyróżnia się zwariowanym klimatem, sporą dawką humoru i ciekawie prowadzoną, pełną zaskoczeń i absurdów fabułą. W Polsce pierwszy sezon serialu jest częścią oferty Netfliksa, natomiast druga (i wygląda na to, że ostatnia) seria zostanie udostępniona w naszym kraju w styczniu.

Warto przy tym wspomnieć, że losy produkcji nie zostały jeszcze całkowicie przesądzone. Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego powstawała jako koprodukcja BBC America i Netfliksa. Istnieje szansa, że druga z wymienionych firm zechce samodzielnie kontynuować cieszący się może nie największą, ale za to bardzo oddaną grupą fanów serial. Nie byłaby to sytuacja bezprecedensowa – gigant VOD uratował już kilka przedwcześnie skasowanych przez pierwotnego właściciela tytułów, m.in. Czarne lustro, Longmire oraz Dochodzenie.