Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2015, 15:00

Blizzard poszukuje dyrektora artystycznego dla nowego projektu z uniwersum Diablo. Kolejny dodatek w drodze?

Na stronie Blizzarda pojawiła się oferta pracy dla dyrektora artystycznego, która wskazuje na to, że firma planuje nową grę z uniwersum Diablo. Najprawdopodobniej będzie to drugi obszerny dodatek do wydanej w 2012 roku trzeciej części.

Czy na BlizzConie doczekamy się zapowiedzi nowego dodatku do Diablo III? - Blizzard poszukuje dyrektora artystycznego dla nowego projektu z uniwersum Diablo. Kolejny dodatek w drodze? - wiadomość - 2015-10-03
Czy na BlizzConie doczekamy się zapowiedzi nowego dodatku do Diablo III?

W dniach od 6 do 7 listopada w Centrum Konwentowym w Anaheim odbędzie się dziewiąty BlizzCon – coroczna impreza, której tematem przewodnim są gry firmy Blizzard. Konferencja zawsze budziła spore zainteresowanie tak graczy, jak i prasy, teraz może ono jednak znacznie wzrosnąć. Możliwe bowiem, że doczekamy się tam zapowiedzi drugiego obszernego dodatku do Diablo III.

Wszystko za sprawą ogłoszenia, które pojawiło się na stronie internetowej Blizzarda. Wynika z niego, że firma poszukuje chętnych na stanowisko dyrektora artystycznego, mającego pracować nad kolejnym projektem z uniwersum Diablo. Na pełnoprawną kontynuację po trzeciej części chyba jeszcze nieco za wcześnie, biorąc pod uwagę nadal bardzo dużą popularność „trójki”, zaś od premiery ostatniego, świetnie przyjętego rozszerzenia Reaper of Souls minęło już półtora roku. Wydaje się więc, że BlizzCon to idealny moment na to, by zapowiedzieć kolejne – tym bardziej, że wszystkie pozostałe projekty Blizzarda całkiem niedawno otrzymały dodatki. Oczywiście, na razie musimy ograniczyć się do domysłów, ale najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że gigant z Irvine ma zamiar wzbogacić właśnie Diablo III.

Reaper of Souls postawił poprzeczkę bardzo wysoko dla ewentualnej nadchodzącej kontynuacji. - Blizzard poszukuje dyrektora artystycznego dla nowego projektu z uniwersum Diablo. Kolejny dodatek w drodze? - wiadomość - 2015-10-03
Reaper of Souls postawił poprzeczkę bardzo wysoko dla ewentualnej nadchodzącej kontynuacji.

Pierwsze duże rozszerzenie, Reaper of Souls, zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie (w naszym serwisie ), co po początkowych poważnych problemach z serwerami z pewnością było dla Blizzarda świetną wiadomością. Gra nadal cieszy się naprawdę sporą popularnością, a nowy dodatek mógłby z powrotem przyciągnąć tych graczy, którzy ostatnio zdecydowali się od Diablo III odpocząć.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Diablo III
  2. Oficjalna strona internetowa konferencji BlizzCon
  3. Zło powróciło – recenzja gry Diablo III