Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2021, 09:03

Błąd w Diablo 2: Resurrected może blokować dostęp do postaci single player

Niektóre symbole i znaki w imionach bohaterów w Diablo II: Resurrected mogą zablokować dostęp do postaci. Nie, nie chodzi o cenzurę.

Diablo II: Resurrected niewątpliwie zaliczyło znacznie lepszy start od poprzedniego remastera Blizzarda. Oczywiście nie znaczy to, że obyło się bez takich czy innych błędów. Jeden z nich blokuje dostęp do postaci w trybie jednoosobowym, przy czym źródłem problemu są… imiona bohaterów.

O kłopotach doniosło kilku graczy, którzy stracili dostęp do swoich herosów po ostatniej aktualizacji. Początkowo poszkodowani przypuszczali, że problemem może być nadmierna liczba run, ale szybko zidentyfikowano prawdziwą przyczynę. Chodzi o zastosowanie znaków pokroju „-”, „_” etc. Wygląda na to, że Diablo II: Resurrected ma nie po drodze z imionami, w których występuje kilka tego typu symboli.

Do sprawy odniósł się już Adam „PezRadar” Fletcher, odpowiadający w Blizzard Entertainment za kontakty ze społecznością skupioną wokół Diablo, aczkolwiek na razie nie przekazał zbyt wiele. Zapewnił, że deweloperzy badają sprawę i w razie postępów natychmiast podzieli się nowymi informacjami. Jest więc szansa, że bug zostanie wyeliminowany w kolejnej aktualizacji. Do tego czasu gracze pecetowi mogą spróbować zmienić imiona postaci w trybie jednoosobowym w plikach gry. Pozostali muszą uzbroić się w cierpliwość.