Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 18:45

autor: Ender

BioWare potwierdza miejsce akcji Dragon Age 4?

BioWare opublikowało krótki film, w którym deweloperzy dziękują fanom Dragon Age za wieloletnie wsparcie marki, w tym np. tworzone przez nich prace artystyczne inspirowane fantastycznym uniwersum serii. W klipie znalazła się również wskazówka co do miejsca akcji Dragon Age IV.

4 grudnia to nieoficjalny dzień serii Dragon Age. Został on wymyślony przez jej fanów, kopiujących pomysł graczy w Mass Effect, którzy hucznie świętują siódmego listopada. Dziś miłośnicy fantastycznego cyklu BioWare organizują więc na całym świecie różnego rodzaju streamy, eventy i konkursy, a także zbierają pieniądze na cele charytatywne. Do fanów w tym roku przyłączyło się również BioWare, publikując na Twitterze krótki filmik dziękujący im za wieloletnie wsparcie, a także niezliczone prace artystyczne inspirowane uniwersum oraz bohaterami stworzonymi na potrzeby wszystkich tytułów z serii. W ostatnich sekundach klipu znalazła się również potencjalna wskazówka co do miejsca, w którym umiejscowiona zostanie akcja nowej gry. Jest nim Imperium Tevinteru, a umieszczona na końcu klipu scena zawierająca tą sugestię została wyjęta wprost z finału ostatniego dodatku do Dragon Age: Inkwizycji. O Tevinterze wspominały także krążące od jakiegoś czasu po sieci przecieki i domysły.

Przypomnijmy, że pierwszy teaser nowej części Dragon Age został zaprezentowany podczas gali wręczenia nagród The Game Awards 2018. Niestety, w tym roku doszły nas wieści, że produkcja boryka się ze sporymi problemami, w rezultacie których m.in. straciła ona głównego producenta. Sytuacji projektu nie pomogła także z pewnością katastrofa, którą okazał się długo oczekiwany Anthem, mający być według planów perłą w koronie studia. Sukces lub porażka kolejnego Dragon Age'a może więc ostatecznie zdecydować o przyszłości BioWare, którego reputacja została niezwykle nadwątlona w ostatnich latach. Gra nie ukaże się jednak zbyt szybko. Najbardziej ostrożne szacunki, oparte na oficjalnych raportach finansowych Electronic Arts, każą się jej spodziewać najwcześniej w maju 2022 roku. Oznaczałoby to, że premiera nastąpi po blisko ośmiu latach od premiery poprzedniej odsłony cyklu, którą było wydane w 2014 roku Dragon Age: Inkwizycja.

Kolejny teaser Dragon Age IV może zostać pokazany podczas gali The Game Awards 2019, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. - BioWare potwierdza miejsce akcji Dragon Age 4? - wiadomość - 2019-12-05
Kolejny teaser Dragon Age IV może zostać pokazany podczas gali The Game Awards 2019, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.
  1. BioWare – oficjalna strona studia
  2. Dragon Age Day – fanowska strona wydarzenia