Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 18:38

autor: Laty

Apple przedstawia najlepsze aplikacje i gry 2019 roku

Firma Apple opublikowała listę najlepszych aplikacji i gier, które były dostępne na platformie App Store w 2019 roku. Sprawdźmy więc, które z nich są warte uwagi.

Być może zestawienie przygotowane przez Apple zachęci Was do przetestowania niektórych aplikacji. - Apple przedstawia najlepsze aplikacje i gry 2019 roku - wiadomość - 2019-12-04
Być może zestawienie przygotowane przez Apple zachęci Was do przetestowania niektórych aplikacji.

Apple ogłosiło w listopadzie, że 2 grudnia zorganizuje wydarzenie, które na celu będzie miało uhonorować najlepsze aplikacje i gry tego roku. Teraz w newsroomie giganta z Copertino możemy zobaczyć listę produktów, które uplasowały się na podium App Store w 2019 roku.

Programiści na całym świecie inspirują nas wszystkich nowatorskimi aplikacjami, które mogą wpływać na kulturę i zmieniać nasze życie. […] Cieszymy się, że możemy ogłosić tak różnorodną grupę zwycięzców w App Store 2019, pokazując, że świetny design i kreatywność pochodzą od programistów dużych i małych oraz z każdego zakątka świata. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy im za uczynienie 2019 najlepszym rokiem dla App Store – powiedział Phil Schiller, wiceprezes Apple ds. marketingu.

Przyjrzyjmy się zatem, jak redaktorzy z całego świata zarządzający App Store’em ocenili aplikacje i gry na iPhone’a, iPada, Apple TV i Maca:

Najlepsze aplikacje 2019 roku

 1. iPhone: Spectre Camera (Lux Optics)
 2. iPad: Flow by Moleskine (Moleskine)
 3. Mac: Affinity Publisher (Serif Labs)
 4. Apple TV: The Explorers (The Explorers Network)

Najlepsze gry 2019 roku

 1. iPhone: Sky: Children of the Light (thatgamecompany)
 2. iPad: Hyper Light Drifter (Abylight S.L.)
 3. Mac: GRIS (Devolver / Nomada Studio)
 4. Apple TV: Wonder Boy: The Dragon’s Trap (DotEmu)

W tym roku wszystkie pozycje wybrane przez redakcję App Store solidnie odzwierciedlają odczucia użytkowników, chociaż kilka pozycji, które znalazły się w tym zestawieniu, jest zaskoczeniem. Nie jesteśmy w stanie określić, jakie kryteria były brane pod uwagę podczas oceny. Oprócz przyznania nagród, Apple odświeżyło również listy popularności wszystkich gier i aplikacji, które możecie przejrzeć, wchodząc w te linki: najpopularniejsze gry, najpopularniejsze aplikacje. Jak łatwo było się domyśleć, po raz kolejny królują aplikacje takie jak Facebook, Instagram, Snapchat czy YouTube.

Tak prezentuje się statuetka, która będzie wręczana artystom podczas gali. - Apple przedstawia najlepsze aplikacje i gry 2019 roku - wiadomość - 2019-12-04
Tak prezentuje się statuetka, która będzie wręczana artystom podczas gali.

Dodatkowo Apple ogłosiło pierwszą w historii galę Apple Music Awards, która ma być podobna do innych wielkich wydarzeń świata muzycznego, takich jak MTV Video Music Awards czy American Music Awards. Redaktorzy nazwali Billie Eilish artystką roku. Tytuł przełomowego artysty zdobyła Lizzo, a najlepszą piosenką roku została Old Town Road w wykonaniu Lil Nas X. Wszystkim laureatom zostanie wręczona specjalna nagroda przygotowana przez Apple. Ceremonia wręczenia nagród wyróżnionym artystom odbędzie się jutro (5 grudnia) o godzinie 03:30 czasu polskiego w Steve Jobs Theater w kampusie Apple Park. Transmisja z wydarzenia będzie prowadzona na żywo.

 1. Oficjalna strona Apple
 2. Lista zestawienia gier i aplikacji App Store
 3. Więcej informacji o Apple Music Awards