Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2019, 10:24

autor: Aquma

Dragon Age 4 dopiero w 2022 roku? Poczekamy też na nową grę Star Wars

Wszystko wskazuje na to, że firma Electronic Arts planuje wydać nową odsłonę cyklu Dragon Age najwcześniej w połowie 2022 roku. Równie długo poczekamy na kolejną - po Star Wars Jedi: Fallen Order - grę z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Na Dragon Age 4 jeszcze sobie poczekamy. - Dragon Age 4 dopiero w 2022 roku? Poczekamy też na nową grę Star Wars - wiadomość - 2019-10-30
Na Dragon Age 4 jeszcze sobie poczekamy.

W SKRÓCIE:

  1. Dragon Age 4 najprawdopodobniej nie pojawi się przed końcem kwietnia 2022 r.
  2. na 2022 rok przewidziano też premierę nowej gry ze świata Gwiezdnych wojen.

Firma Electronic Arts podała wczoraj swoje kwartalne wyniki finansowe. W czasie rozmowy z inwestorami (tzw. earnings call) pojawiły się też informacje na temat kolejnych dużych gier wydawcy. Okazuje się, że na nową odslonę cyklu Dragon Age prawdopodobnie poczekamy co najmniej do maja 2022 r. Dopiero przed końcem wspomnianego roku doczekamy się także kolejnej produkcji osadzonej w uniwersum Gwiezdnych wojen. Wieści przekazał na Twitterze analityk firmy Niko Partners, Daniel Ahmad.

EA mówi, że nowy Dragon Age od Bioware jest tworzony, ale prawdopodobnie pojawi się dopiero po roku finansowym 2022. Tak więc po kwietniu 2022 roku.

Powstaje nowy tytuł Star Wars, który powinien pojawić się przed końcem roku finansowego 2022 - czytamy.

Warto odnotować, że daty zostały ujawnione w dość swobodnym komentarzu przedstawiciela EA i nie są stuprocentowo pewne - wiadomo jednak, że pracując nad wspomnianymi tytułami firma obecnie mierzy właśnie w te terminy.

Muszę przy tym zauważyć, że powyższe informacje zostały udzielone niejako przy okazji. Nie postawiłbym więc zbyt wiele na ich dokładność. Ale wygląda na to, że mierzą w te lata - czytamy.

Wieści nie są wielką niespodzianką, biorąc pod uwagę poważne problemy, których doświadczyło studio BioWare w czasie pracy nad Dragon Age 4. Myślę jednak, że większość fanów tej serii miała nadzieję, że doczeka się jej kolejnej odsłony nieco szybciej. Podobnie jest w przypadku gier ze świata Star Wars - od momentu nawiązania umowy z Lucasfilm, EA wydało zaledwie dwie duże gry wykorzystująće to uniwersum, zaś za dwa tygodnie czeka nas premiera trzeciej (Star Wars Jedi: Upadły zakon).

  1. Electronic Arts - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dragon Age IV

Dragon Age IV