Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2013, 15:05

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

BioShock Infinite: Burial at Sea – Episode 1 zadebiutuje 12 listopada. Za darmo dla posiadaczy polskiej edycji premierowej gry

BioShock Infinite: Burial at Sea – Episode 1 ukaże się 12 listopada. Jako że do wszystkich polskich edycji premierowych gry dołączany był Season Pass, Polacy otrzymają dodatek bez żadnych opłat.

Burial at Sea – Episode 1 za darmo dla nabywców polskiej edycji premierowej BioShock Infinite

Pierwszy epizod dwuczęściowego dodatku DLC do BioShock Infinite ukaże się 12 listopada 2013 roku. Przypominamy, że dzięki rodzimemu dystrybutorowi gry, firmie Cenega Poland, do polskich premierowych edycji BioShock Infinite (PC, Xbox 360 i PlayStation 3) dołączany był Season Pass. Oznacza to, że zarówno Burial at Sea – Episode 1, jak i zaplanowany na 2014 rok odcinek drugi, Polacy posiadający wydanie premierowe otrzymają za darmo.

Kupując DLC oddzielnie będziemy musieli zapłacić co najmniej 15 dolarów, czyli jakieś 46 zł (dokładna cena dla Europy nie jest znana). Koszt przepustki sezonowej do BioShock Infinite na Steamie wynosi 19,99 euro, czyli ok. 84 zł.

BioShock Infinite: Burial at Sea pozwoli odwiedzić podwodne miasto Rapture, znane z dwóch pierwszych odsłon cyklu BioShock, tuż przed jego upadkiem. W tej wyprawie towarzyszyć nam będą postaci znane z BioShock Infinite – Brookera i Elizabeth. Ich zadaniem będzie odnalezienie zaginionej dziewczynki na przestrzeni opowieści przesiąkniętej klimatami filmów noir.

Podczas gdy w pierwszym epizodzie Burial at Sea wcielimy się w detektywa Brookera, w drugim pokierujemy krokami Elizabeth. W związku z tą zmianą, dodatki mają się różnić od siebie stylem rozgrywki. O ile sterowanie Brookiem przypominać ma to, co znamy z podstawowej gry, Elizabeth zdecydowanie bardziej postawi na taktykę i pozostawanie w ukryciu. Szacowany czas przejścia każdego z dodatków składających się na Burial at Sea wynosi 2-3 godziny.

  1. Oficjalna strona gry BioShock: Infinite
  2. Recenzja gry BioShock: Infinite