Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2013, 15:00

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Diablo III – pierwszy rzut oka na postać Wieszczki

Rozszerzenie do Diablo III – Reaper of Souls, wprowadzi do gry oferującego nowe usługi NPC-ta. Wieszczka pozwoli graczom na zmodyfikowanie statystyk przedmiotów za pomocą Zaklinania, oraz pomoże zmienić jej wygląd poprzez transmorgryfikację.

Diablo III – pierwszy rzut oka na postać Wieszczki - ilustracja #1

Już od pierwszych zapowiedzi dodatku Reaper of Souls wiedzieliśmy, że grono rzemieślników w Diablo III powiększy się o nową postać – znaną wtedy jako Mystic. Firma Blizzard ogłosiła w końcu na oficjalnej stronie bardziej szczegółowe informacje na jej temat.

Mistyczne umiejętności Wieszczki pozwolą nam na zaklinanie i zmianę wyglądu ekwipunku.
Mistyczne umiejętności Wieszczki pozwolą nam na zaklinanie i zmianę wyglądu ekwipunku.

Myriam Jahzia to niezwykle mądra kobieta, u której będzie można zasięgnąć rady w nadchodzących trudnych czasach. Pochodzi z nomadycznego klanu Vecinów – uduchowionych ludzi obdarzonych magicznymi wizjami, wywodzących się z matriarchalnego społeczeństwa czcicieli potężnego bóstwa zwanego Wszechmatką. Vecini wierzą, że to Wszechmatce zawdzięczają swe wizje, a także szósty, który nazywają „Widzeniem”. Wprawdzie u kobiet Vecinów Widzenie jest zawsze nieco silniejsze niż u mężczyzn, ale Myriam jest obdarzona szczególnie potężnym talentem.

Wieszczka Myriam dołączy do nas dopiero po uratowaniu jej ze szponów abominacji Malthaela. W podzięce zaoferuje dwie nowe (aczkolwiek znane z innej gry studia, World of Warcraft) usługi – zaklinanie i transmorgryfikację.

Tak prezentować będzie się ekran transmorgryfikacji

Zaklinanie umożliwi zmianę większości statystyk dysponowanych przez nas przedmiotów. Przeprowadzone zostanie ono jednakże w sposób całkowicie losowy – każdorazowe skorzystanie z usługi spowoduje inną zmianę danej cechy, na lepsze bądź na gorsze. Wybranie jednej z właściwości danej części ekwipunku spowoduje nieodwracalne zablokowanie modyfikacji pozostałych, a także przypisanie przedmiotu do naszego konta. W momencie, gdy wprowadzone zmiany nie usatysfakcjonują nas, będziemy mogli powrócić do pierwotnych wartości.

Z kolei transmorgryfikacja to sposób na zmianę wyglądu ekwipunku. Wraz z postępami w grze odblokujemy nowe warianty estetyczne pancerza lub broni – odkrycie ich jedną postacią spowoduje udostępnienie ich dla wszystkich bohaterów na koncie. Usługa ta nie wpłynie w żaden sposób na właściwości poddawanym jej przedmiotów.

Stoisko Wieszczki rozrośnie się wraz z postępami w grze

Postać Wieszczki pojawi się wraz z premierą zapowiadanego na przyszły rok Reaper of Souls. Podstawowa wersja Diablo III dostępna jest na komputery osobiste, a od niedawna także na Xboksa 360 i PlayStation 3 – na każdą z platform w polskiej wersji językowej. W fazie produkcji znajduje się także konwersja na PlayStation 4.