Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2010, 14:30

autor: Sarge

Binary Domain nową strzelaniną od twórcy serii Yakuza

Firma Sega zapowiedziała nową strzelaninę w industrialnych klimatach o nazwie Binary Domain. Sporą rekomendacją dla wielu osób może się okazać Toshihiro Nagoshi – twórca serii Yakuza, który objął pieczę nad tym projektem.

Firma Sega zapowiedziała nową strzelaninę w industrialnych klimatach o nazwie Binary Domain. Sporą rekomendacją dla wielu osób może się okazać Toshihiro Nagoshi – twórca serii Yakuza, który objął pieczę nad tym projektem.

Binary Domain nową strzelaniną od twórcy serii Yakuza - ilustracja #1

Akcja Binary Domain została osadzona w Tokio w 2080 roku. Trwa konflikt maszyn i ludzi, a miasto zostało podzielone na biednych i bogatych. Dzielnice zamieszkałe przez tych pierwszych z biegiem czasu są coraz bardziej wyniszczane, a grupka ludzi stara się walczyć z wrogo nastawionymi maszynami. Póki co wiele więcej nie zdradzono, nie wiemy więc w kogo konkretnie przyjdzie nam się wcielić.

Nieco wskazówek daje pierwszy zwiastun omawianego tytułu. Prezentuje on trójkę uzbrojonych rebeliantów (wśród których znaleźć można jedną kobietę), którzy odpierają kolejne ataki przeciwników. Całość prezentuje się nieco tandetnie, zwłaszcza gdy jeden z bohaterów wybiega zza osłony i w pojedynkę rozprawia się z kilkoma strzelającymi w jego stronę robotami. Końcówka filmu pozostawia jednak pewien znak zapytania, gdy widzimy kobietę żyjącą w bogatej części miasta. Wydaje się ona wyglądać normalnie, dopóki kamera nie ukazuje jej nóg... Zobaczcie zresztą sami.

„Tym razem chciałem stworzyć dramatyczną i energetyczną strzelaninę science-fiction. Kiedy słyszycie o science-fiction możecie pomyśleć o zimnie i klinicznym otoczeniu, ale w Binary Domain pragnąłem połączyć to z głębokim dramatem ludzkim. Kluczowym słowem dla tego projektu jest Życie. Chciałem stworzyć coś, co przyjmie się zarówno na japońskim, jak i zachodnim rynku, a choć podjęty przeze mnie temat jest czymś znanym dla każdego, to może też być trudny do szczegółowego zgłębienia” – tak wizję swojego dzieła opisuje sam Toshihiro Nagoshi.

Po chwili zaznacza również, że szczególnie dużą wagę w procesie produkcji twórcy przywiązują do Sztucznej Inteligencji. To właśnie ona ma uczynić pole bitwy w tym tytule niezwykle przekonującym doświadczeniem. My mamy tylko nadzieję, że algorytmy robotów nie będą prezentowały się tak jak na zaprezentowanym zwiastunie, gdzie nie potrafiły one trafić w biegnącą w ich stronę postać...

Binary Domain nową strzelaniną od twórcy serii Yakuza - ilustracja #2

Binary Domain ukaże się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Na razie nie podano choćby przybliżonej daty premiery, zaprezentowano za to pierwsze screeny, które możecie oglądać w tej wiadomości. Nie pokazują one jednak zbyt wiele, dlatego póki co musimy poczekać na więcej szczegółów.

Binary Domain nową strzelaniną od twórcy serii Yakuza - ilustracja #3
Binary Domain nową strzelaniną od twórcy serii Yakuza - ilustracja #4
Binary Domain nową strzelaniną od twórcy serii Yakuza - ilustracja #5