Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 listopada 2014, 06:41

autor: Adrian Werner

Big Hero 6 Bot Fight – zadebiutowała mobilna adaptacja filmu Wielka Szóstka

Firma Disney wypuściła Big Hero 6 Bot Fight, czyli mobilną grę logiczną z elementami RPG osadzoną w świecie nadchodzącego filmu animowanego Wielka Szóstka.

Firma Disney przyzwyczaiła nas, że premierom jej filmów często towarzyszą również gry. Tak też się stało w przypadku animowanej produkcji Wielka Szóstka. Tytuł wejdzie na ekrany polskich kin pod koniec miesiąca, a wyczekiwanie na to wydarzenia można sobie teraz umilić pobierając grę logiczną Big Hero 6 Bot Fight.

Produkcja dostępna jest na systemy iOS, Android oraz Windows Phone i korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Fabuła opowiada o inwazji złych robotów na miasto San Fransokyo. Siły porządkowe są bezsilne i obowiązek powstrzymania najeźdźców spada na barki młodego chłopca o imieniu Hiro Hamada. Młodzieniec na szczęście nie musi ruszyć do walki samemu i w bojach towarzyszą mu przyjaciele oraz liczne przyjazne roboty.

Big Hero 6 Bot Fight podąża szlakami wytyczonymi przez produkcje pokroju Puzzle & Dragons. Otrzymujemy zatem grę logiczną wzbogaconą elementami RPG, w której zabawa polega głównie na toczeniu bitew z przeciwnikami. Zrealizowane to zostało w formie znanej z gatunku match-3. Większość ekranu zajmuje zatem plansza zawierającą 42 pola, na których poumieszczano różnorodne kostki energetyczne. Naszym zadaniem jest tworzenie ciągów minimum trzech takich obiektów, należących do tego samego rodzaju. W ten sposób aktywujemy określone ataki i umiejętności specjalne, zadając obrażenia napotkanym wrogom, lecząc towarzyszy broni lub zapewniając im konkretne bonusy. Im więcej kostek połączyły w jednym ciągu tym silniejsza będzie dana akcja.

W trakcie zabawy otrzymujemy możliwość przeprogramowania pokonanych robotów, co pozwala im dołączyć do naszej armii. W sumie na zebranie czeka ponad setka modeli o różnorodnych cechach i umiejętnościach. Nie zabrakło także elementów RPG w postaci systemu rozwoju robotów, zapewniającego im dostęp do coraz potężniejszych zdolności. Big Hero 6 Bot Fight oferuje także liczne opcje społecznościowe, a deweloperzy obiecują regularne organizowanie atrakcyjnych eventy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Big Hero 6 Bot Fight

Big Hero 6 Bot Fight