Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2021, 10:13

Beyond Good and Evil 2 nadal powstaje; Ubisoft rekrutuje kolejnych pracowników

W sieci pojawiło się kolejne potwierdzenie, że Ubisoft nadal pracuje nad Beyond Good and Evil 2. Tym razem źródłem są oferty pracy opublikowane przez studio.

Od zapowiedzi Beyond Good and Evil 2 minęły już ponad cztery lata. Niedługo później mieliśmy okazję obejrzeć pierwsze gameplaye oraz poznać wiele szczegółów dotyczących gry. W 2019 roku twórcy nagle zamilkli, a gracze musieli zadowolić się szczątkowymi plotkami, grafikami koncepcyjnymi oraz przeciekami.

Wiemy jednak, że gra nie zostanie porzucona. Ubisoft cały czas rekrutuje bowiem kolejnych członków zespołu pracującego nad tytułem. Wśród setek ofert pracy opublikowanych przez francuskiego wydawcę znalazła się między innymi możliwość aplikowania na stanowisko programisty 3D. W opisie oferty znaleźć możemy informację, że osoba, która przejdzie proces rekrutacyjny, pracować będzie właśnie nad Beyond Good and Evil 2.

Beyond Good and Evil 2 nadal powstaje; Ubisoft rekrutuje kolejnych pracowników - ilustracja #1
Źródło: LinkedIn

Niestety trudno wywnioskować ze wspomnianej oferty cokolwiek oprócz potwierdzenia, że gra rzeczywiście powstaje. Żadna z podanych w niej informacji nie daje wskazówek co do ewentualnego terminu premiery produkcji. Trudno też stwierdzić, na jakim etapie znajdują się prace nad grą. Od 2017 roku Beyond Good and Evil 2 mogło przejść wiele radykalnych zmian.

Frederick Duguet, dyrektor finansowy Ubisoftu, na pytanie o to, czy możemy spodziewać się premiery gry na przełomie 2023 i 2024 roku, odpowiedział, że prace nad tytułem zmierzają w dobrym kierunku. Kiedyś najprawdopodobniej doczekamy się więc debiutu tego pobudzającego wyobraźnię tytułu. Musimy tylko uzbroić się w cierpliwość.