Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2017, 11:05

autor: godrikus

Bethesda znów pozwoli na recenzje gier przed premierą

Minął niemal rok od decyzji firmy Bethesda Softworks dotyczącej wysyłania recenzentom gier najwcześniej dzień przed premierą. Wygląda na to, że amerykański wydawca w końcu zmienił zdanie.

Bethesda Softworks to wydawca takich hitów jak Skyrim czy Fallout 4. - Bethesda znów pozwoli na recenzje gier przed premierą - wiadomość - 2017-10-26
Bethesda Softworks to wydawca takich hitów jak Skyrim czy Fallout 4.

Szerokim echem w branży gier wideo odbiła się zeszłoroczna decyzja firmy Bethesda Softworks – wydawcy gier m.in. Bethesda Game Studios, czyli twórców takich produkcji jak Fallout 4 czy The Elder Scrolls V: Skyrim czy Arkane Studios – dewelopera serii Dishonored. Stwierdzono, że pora skończyć z praktyką udostępniania kopii recenzenckich szybciej niż na dzień przed premierą. W skrócie oznaczało to, że recenzje gier Bethesdy pojawiały się często kilka dni po premierze – i to przy ekspresowej i wytężonej pracy recenzentów. Na taką politykę wydawniczą nerwowo zareagowali zarówno dziennikarze branżowi, jak i sami gracze. Okazuje się, że wydawca Skyrima poszedł jednak po rozum do głowy – wycofał się z tej praktyki i wrócił do wcześniejszego wysyłania nośników do mediów. Jak dowiadujemy się z twittera redaktora prowadzącego dział recenzji w amerykańskim serwisie IGN:

Wrócili do wcześniejszego wysyłania kopii gier. Nie z takim wyprzedzeniem, jakiego bym sobie życzył, ale tak czy inaczej to duża poprawa.

Bethesda w końcu zdecydowała się zawrócić ze złej ścieżki
Bethesda w końcu zdecydowała się zawrócić ze złej ścieżki

Okazuje się, że nawet Bethesda jest w stanie zmienić swoje postępowanie. Być może było to podyktowane faktem, że ostatnie wydarzenia związane z tym gigantem branży, ujmując to delikatnie, nie wywołują zachwytu graczy – Creation Club oferujący płatne mody do sześcioletniego Skyrima nie jest spełnieniem marzeń odbiorców, a niedawne wypowiedzi przedstawicieli firmy nie poprawiają sytuacji. Czekamy na więcej pozytywnych ruchów ze strony jednego z najlepszych deweloperów gier. Pozostaje mieć nadzieję, że Bethesda pójdzie za ciosem i zacznie się wycofywać z kontrowersyjnych praktyk i słów.