Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2022, 08:44

Beta Diablo 4 już całkiem blisko, znamy termin startu [Aktualizacja: wysyłka zaproszeń]

W nadchodzących tygodniach wystartuje zamknięta beta Diablo 4, w której wypróbujemy endgame. Zainteresowane osoby nadal mogą zapisać się do testów. AKTUALIZACJA: wysyłka pierwszych zaproszeń.

Aktualizacja

Pierwsza partia zaproszeń do zamkniętych beta testów Diablo 4 została wysłana, o czym donoszą użytkownicy Resetery i Reddita. Wskazują przy tym, że w mailu mowa o logowaniu do 11 października – niewykluczone, że właśnie tego dnia wystartuje beta „rozgrywki postfabularnej” (czyt. endgame).

Oryginalna wiadomość (19 września 2022 r.)

Blizzard zapowiedział niepubliczną zamkniętą betę Diablo 4. Dostępna ona będzie na PC oraz konsolach Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5 i PlayStation 4. W czasie jej trwania grupa wybranych osób przetestuje produkcję. Na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie wystartują testy, ale powinno to nastąpić nie później niż 18 listopada – ma być to ostatni dzień rozsyłania zaproszeń do gry. Na początku przyszłego roku odbędą się natomiast publiczne beta-testy (tj. takie, które nie będą wymagały podpisania umowy o zachowaniu poufności).

Zawartość dostępna w zamkniętej becie

Twórcy zapowiedzieli, że nie chcą zdradzać fabuły Diablo IV. Dlatego też beta skupi się na „rozgrywce postfabularnej” (czyt. endgame) i rozwiniętych postaciach. Podczas testów wypróbujemy więc następujące elementy:

  1. Piekielne Przepływy, czyli wydarzenie regionalne dostępne dla postaci, które osiągnęły III rangę świata na poziomie trudności Koszmar. W jego trakcie przeciwnicy pojawiają się częściej, a walki z nimi są bardziej wymagające. Wrogowie pokonani w czasie eventu będą upuszczać żar, służący do otwierania skrzyń Piekielnych Przepływów;
  2. wyższy poziom trudności, określany mianem Podziemi Koszmarów. W świecie gry znaleźć będzie można Pieczęci Koszmaru, które dodadzą specjalne modyfikatory do podziemi. Zwiększy to poziom wyzwania, ale jednocześnie zapewni lepsze nagrody;
  3. Drzewo Szeptów, oferujące specjalne łupy za 10 upiornych przysług. Można będzie je zebrać, odszukując Szepty znajdujące się w Sanktuarium i realizując związane z nimi cele;
  4. Pola Nienawiści, czyli specjalne strefy do walk między graczami. Na ich terenie można będzie również zabijać demony, by zdobyć walutę niezbędną do zakupu elementów ozdobnych i wierzchowców do trybu PvP.
  5. Tablice Mistrzostwa, będące opcją rozwoju dla postaci, które osiągnęły 50. poziom.

Jak uzyskać dostęp do zamkniętej bety?

Zamknięta beta Diablo IV będzie przeznaczona głównie dla osób, które są zapoznane z serią i posiadają rozwinięte postacie w innych jej odsłonach – Blizzard będzie brał pod uwagę Waszą niedawną aktywność w Diablo II: Resurrected i Diablo III, decydując, komu wysłać zaproszenie do testów. Aby się zapisać, należy wykonać następujące kroki:

  1. zalogujcie się na stronie lub w aplikacji Battle.net;
  2. kliknijcie na ikonę swojego konta i wejdźcie w zakładkę „Ustawienia konta” lub „Pokaż konto”;
  3. wejdźcie w zakładkę „Prywatność”, a następnie w „Preferencje komunikacyjne”;
  4. kliknijcie „Aktualizuj” i włączcie opcję „Wiadomości i oferty specjalne od Battle.net”.

Jeśli zostaniecie wytypowani do udziału w becie, otrzymacie stosowną wiadomość na swoją skrzynkę e-mail. Zaproszenia do testów będą rozsyłane do 18 listopada.

  1. Diablo 4 wygląda jak Diablo, którego zawsze chcieliśmy

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z GOL-em związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej

E3 2021