Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2010, 11:44

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Będzie demo Civilization V we wrześniu

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów gier z serii Sid Meier's Civilization, którzy oczekują najnowszej, piątej już odsłony cyklu. Twórcy tej strategii poinformowali, że będzie można ją przetestować za pośrednictwem oficjalnej wersji demonstracyjnej.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów gier z serii Sid Meier's Civilization, którzy oczekują najnowszej, piątej już odsłony cyklu. Twórcy tej produkcji poinformowali, że będzie można ją przetestować za pośrednictwem wersji demonstracyjnej.

Stosowna informacja pojawiła się na oficjalnej stronie strategii opracowywanej przez studio Firaxis Games pod okiem Sida Meiera. Krótka notka potwierdza nam tylko, że demo na pewno ukaże się we wrześniu, jeszcze przed premierą pełnej wersji, ale konkretny termin nie został podany.

Będzie demo Civilization V we wrześniu - ilustracja #1

Szczegółów mamy się spodziewać już wkrótce, ale już teraz możemy być pewni, że próbkę przetestujemy przed 21 września, kiedy gra ukaże się w Stanach Zjednoczonych. Póki co nie zdradzono też nic na temat zawartości wersji demonstracyjnej – ta ma zostać ujawniona wraz z rychłym podaniem dokładnej daty jej publikacji.

Sid Meier’s Civilization V w Europie ukaże się 24 września na komputery PC. Autorzy obiecują prostszy i bardziej intuicyjny interfejs, który jednak nie spłyci mechanizmów rozgrywki. Sporym zmianom zostanie poddany system walki, a na mapie świata po raz pierwszy w historii serii zostanie wprowadzona siatka heksagonalna. Pojawią się też bardziej rozbudowane relacje dyplomatyczne, a całość działać będzie na nowym silniku graficznym, dzięki czemu oprawa ma się prezentować znacznie lepiej niż w poprzednich odsłonach serii.