Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 maja 2015, 13:26

autor: Adrian Werner

Beast Quest – gra action-RPG z otwartym światem zadebiutowała na iOS i Androidzie

Na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android trafiła gra Beast Quest, czyli zręcznościowe RPG stanowiące adaptację powieściowego cyklu Na tropie bestii.

Seria młodzieżowych powieści fantasy Beast Quest (w Polsce wydawana jako Na tropie bestii) doczekała się mobilnej adaptacji w postaci gry RPG, która łączy system walki wzorowany na cyklu Infinity Blade ze swobodną eksploracją świata o otwartej strukturze.

Gra Beast Quest dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja toczy się w pełnej magii krainie fantasy znanej jako Avantia. Kampania obraca się wokół knowań złego czarnoksiężnika, który za pomocą magii namieszał w głowach zamieszkującym te ziemie bestiom, wywołując o u nich potworną agresję. My wcielamy się w bohatera, który musi ochronić świat przed tym zagrożeniem, odnaleźć sposób na uleczenie bestii oraz ostatecznie pokonać także samego czarnoksiężnika.

Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem świata o otwartej strukturze oraz walką. System bitewny rozgrywany jest w czasie rzeczywistym i cechuje go położenie nacisku bardziej na zręczność samego gracza niż na umiejętności jego bohatera. Gra pozwala nam zarówno na toczenie pojedynków z potężnymi bossami, jak i walkę z większymi grupami słabszych wrogów. W trakcie potyczek mamy ograniczoną swobodę ruchu i zamiast tego musimy koncentrować się na dobieraniu odpowiednich momentów na aktywowanie ataków, parowanie lub zasłonięcie się tarczą. Istotną rolę odgrywa także łączenie technik w długie kombinacje ciosów, zwiększające ilość zadawanych obrażeń i utrudniające przeciwnikowi skuteczną obronę.

Podczas eksploracji świata gracz nie zajmuje się tylko walką. Zwiedzane lokacje kryją wiele sekretów i cennych przedmiotów, więc dokładne przeszukiwanie każdego miejsca jest sowicie nagradzane. Ponadto autorzy zaimplementowali elementy RPG w postaci systemu ulepszania ekwipunku oraz uzbrojenia. Również kierowany przez nas bohater potrafi gromadzić punkty doświadczenia oraz awansować na kolejne poziomy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Beast Quest

Beast Quest