Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2020, 11:01

autor: Bartosz Świątek

Bayonetta 3 nadal powstaje, szef PlatinumGames uspokaja fanów

Hideki Kamiya – prezes japońskiego studia PlatinumGames – stwierdził w wywiadzie prasowym, że Bayonetta 3 nadal powstaje. Deweloperzy zaczęli też prace nad tzw. Projektem G.G.

W SKRÓCIE:

  1. Bayonetta 3 ma się dobrze – fani nie mają powodów do niepokoju;
  2. deweloperzy rozpoczęli też prace nad tajemniczym Projektem G.G.

W wywiadzie udzielonym dziennikarzom japońskiego magazynu Famitsu (za serwisem Gematsu) Hideki Kamiya – szef studia PlatinumGames – potwierdził, że zarówno slasher Bayonetta 3, jak i tajemniczy Project G.G. wciąż znajdują się w produkcji. Prace nad pierwszym z tytułów przebiegają podobno „bardzo dobrze”.

Wiele osób martwi się o Bayonetta 3, ponieważ od czasu zapowiedzi nie pojawiły się żadne nowe informacje. Ale weryfikacje nowych systemów idą świetnie i prace nad grą postępują bardzo dobrze, więc proszę czekać ze spokojem – powiedział twórca, podkreślając przy tym, że powtarza tym samym swój wcześniejszy komentarz.

Jeśli chodzi o drugą z gier – zapowiedzianą w lutym tego roku produkcję z wielkimi mechami, która ma być pierwszą marką należącą w pełni do PlatinumGames – to deweloper powiedział tylko tyle, że proces produkcyjny wreszcie się rozpoczął.

Projekt G.G. (tytuł nie jest ostateczny) w końcu zaczął posuwać się do przodu, więc wyczekujcie go – stwierdził Hideki Kamiya.

Ostatnią dotychczas wydaną grą studia PlatinumGames jest bardzo dobrze przyjęte Astral Chain, w które można zagrać wyłącznie na konsoli Nintendo Switch (podobnie będzie z Bayonettą 3).

  1. PlatinumGames – strona oficjalna