Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2012, 09:33

autor: Szymon Liebert

Bayonetta 2 mogła zostać anulowana – druzgoczące plotki dla fanów studia Platinum Games

W sieci pojawiły się dość rozczarowujące plotki o rzekomej kontynuacji gry Bayonetta. Podobno druga odsłona serii została anulowana przez firmę Sega.

Bayonetta 2 mogła zostać anulowana – druzgoczące plotki dla fanów studia Platinum Games - ilustracja #1

Strona Spong.com ma nienajlepsze plotki o rzekomej kontynuacji gry Bayonetta. Podobno produkcja została anulowana przez Segę w związku z restrukturyzacją, która ma na celu wyciągnięcie firmy z dołka. Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu, w Bayonetta 2 mieliśmy zobaczyć nową postać reprezentującą amerykańskie wojsko. Najwyraźniej jednak plany odnośnie stworzenia drugiej części przygód tytułowej wiedźmy będzie trzeba odłożyć na kiedy indziej.

Wspomniany serwis zaznacza, że jego źródła nie potwierdziły, czy prace nad Bayonetta 2 rzeczywiście ruszyły. Informacja o chęci wzbogacenia gry o nową postać sugeruje jednak, że Platinum Games rozważało taką możliwość i podjęło pierwsze przymiarki do projektu. Niestety, produkcja mogła ucierpieć w serii zwolnień, jakie miały miejsce w zachodnich oddziałach Segi. Mówi się, że w procesie restrukturyzacji firma anulowała wiele potencjalnych gier.

Bayonetta 2 mogła zostać anulowana – druzgoczące plotki dla fanów studia Platinum Games - ilustracja #2

Przedstawiciel firmy Sega odmówił komentarza w sprawie, więc trudno zweryfikować prawdziwość plotki. Byłoby szkoda drugiej części serii Bayonetta, bo pierwsza odsłona była naprawdę świetna. Gra została wydana w 2010 roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem recenzentów. Tytuł przekroczył też pułap miliona sprzedanych egzemplarzy.

Obecnie studio Platinum Games pracuje nad Anarchy Reigns, sieciową grą akcji, która zostanie wydana przez firmę Sega w lipcu tego roku. Produkcja trafi na PlayStation 3 i Xboksa 360.

  1. Recenzja gry Bayonetta