Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2012, 10:35

autor: Hed

Angry Birds Space bije rekordy – grę ściągnięto już ponad 50 milionów razy

Studio Rovio przekazało, że gra Angry Birds Space została ściągnięta ponad 50 milionów razy w ciągu 35 dni. To najszybciej rozwijająca się produkcja mobilna – przekonuje fiński deweloper.

Angry Birds Space bije rekordy – grę ściągnięto już ponad 50 milionów razy - ilustracja #1

Angry Birds Space to najszybciej rozwijająca się gra mobilna. Tak przynajmniej twierdzi fińskie studio Rovio Entertainment, które podało, że gra została ściągnięta ponad 50 milionów razy w ciągu 35 dni od swojej premiery. Dzięki temu wynikowi kosmiczna odsłona charakterystycznej produkcji pobiła wszelkie dotychczasowe rekordy firmy. Oczywiście twórcy nie kryli radości z tego powodu i podziękowali fanom za wsparcie na swojej oficjalnej stronie.

„To po prostu niesamowite”, napisał producent na blogu Angry Birds, „cała załoga z Rovio jest podekscytowana tak fantastycznym odbiorem gry”. Deweloper przypomniał, że jego celem jest tworzenie nowych doświadczeń, które mogą spodobać się każdemu. Angry Birds Space jest tego najlepszym przykładem. Niedawno Rovio wypuściło pakiet z poziomami do gry, a to podobno nie koniec. „Coś większego jest w drodze” – zapowiedzieli twórcy popularnej serii.

Gra Angry Birds Space zadebiutowała 22 marca na pecetach. Obecnie produkcja jest dostępna na komputerach PC i Mac oraz platformach mobilnych (iOS, Android). Od samego początku nie było wątpliwości, że nowe dzieło studia Rovio będzie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W końcu poprzednie części Angry Birds były ściągane ponad 700 milionów razy. Sama nazwa marki pojawiała się też niemal wszędzie i była wykorzystywana w dziesiątkach reklam.

  1. Oficjalny blog Angry Birds