Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2012, 11:12

autor: Hed

Skyrim z obsługą Kinecta już dzisiaj. Wkrótce poznamy informacje o DLC

Od dzisiaj posiadacze Kinecta będą mogli krzyczeć na smoki w grze Skyrim. Specjalna łatka wzbogaci produkcję o 200 komend głosowych różnego typu. Studio Bethesda wkrótce ujawni też pierwsze informacje o pełnoprawnym DLC.

Skyrim z obsługą Kinecta już dzisiaj. Wkrótce poznamy informacje o DLC - ilustracja #1

Dzisiaj firma Bethesda wypuści aktualizację do xboksowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim, która wprowadzi obsługę dla Kinecta. Dzięki temu dodatkowi posiadacze konsoli Microsoftu będą mogli nakrzyczeć na swój telewizor lub monitor i uzyskać konkretne efekty. Producent przedstawił nawet rozpiskę komend, jakie będą dostępne w grze (PDF). Zapowiada się ciekawie, bo za pomocą głosu wybierzemy uzbrojenie i użyjemy specjalnych mocy.

Bethesda przygotowała ponad 200 komend głosowych dla posiadaczy Kinecta, dotyczących przeróżnych aspektów rozgrywki. Komendy pozwolą otworzyć poszczególne panele interfejsu, używać potężnych smoczych okrzyków, a nawet uzbroić wybrany rodzaj oręża. Zestawienie wszystkich funkcji znajdziecie we wspomnianym dokumencie. Poniżej prezentujemy najciekawszy wycinek – Fus Ro Dah i inne magiczne zwrota w języku smoków.

Skyrim z obsługą Kinecta już dzisiaj. Wkrótce poznamy informacje o DLC - ilustracja #2

To nie koniec informacji na temat piątego The Elder Scrolls. Bethesda zapowiedziała, że dzisiaj poznamy pierwsze informacje o DLC do gry. Produkcja zadebiutowała kilka miesięcy temu, a studio nie pokazało jeszcze żadnego z wielu dodatków, których wszyscy się spodziewaliśmy. Firma przyzwyczaiła odbiorców do publikowania wielu rozszerzeń – tak było w przypadku Oblivion i Fallout 3. Za kilka(naście) godzin dowiemy się, co twórcy szykują dla fanów Skyrim.

  1. Oficjalny blog firmy Bethesda