Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2012, 10:53

autor: Aver

The Elder Scrolls V: Skyrim na konsolę Xbox 360 – obsługa kontrolera Kinect i zapowiedź pierwszych DLC

Firma Bethesda poinformowała, że The Elder Scrolls V: Skyrim na konsolę Xbox 360 będzie współpracować z Kinectem i otrzyma 200 komend głosowych. Zespół Todda Howarda pracuje także nad dodatkową zawartością do gry przeznaczoną na konsolę firmy Microsoft.

Firma Bethesda poinformowała, że jej ubiegłoroczny hit – The Elder Scrolls V: Skyrimjeszcze w kwietniu doczeka się aktualizacji, która pozwoli użytkownikom konsoli Xbox 360 na wykorzystywanie komend głosowych za pośrednictwem Kinecta.

The Elder Scrolls V: Skyrim na konsolę Xbox 360 – obsługa kontrolera Kinect i zapowiedź pierwszych DLC - ilustracja #1

Bethesda zapowiada wprowadzenie 200 poleceń. Oferować one będą bardzo szeroki wachlarz możliwości: od wydawania rozkazów towarzyszom i zarządzanie wszystkimi elementami ekwipunku, aż po przypisywanie komend głosowych do poszczególnych broni, przemieszczanie się po mapie i poszczególnych drzewkach (konstelacjach) zdolności. Największą radość fanom piątej części sagi sprawi możliwość wypowiadania poszczególnych smoczych okrzyków podczas rozgrywki.

Pełna lista możliwych do wypowiedzenia komend zostanie opublikowana w najbliższej przyszłości. Aby zachęcić posiadaczy konsoli giganta z Redmont do powrotu do mroźnej prowincji kontynentu Tamriel, Bethesda zapowiedziała wydanie serii dodatków DLC przeznaczonych wyłącznie na konsolę Xbox 360.

Jednocześnie twórcy z Rockville w Stanach Zjednoczonych stwierdzili, że nie będą to jedynie zestawy nowych questów. Do świata Skyrim zostaną dodane „nowe lokacje, elementy rozgrywki oraz mnóstwo innych rzeczy”. Więcej szczegółów zostanie podanych w nadchodzących tygodniach. Poniżej możecie zapoznać się z wcześniejszymi nieoficjalnymi informacjami związanymi z kwestią DLC.