Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2015, 12:30

Battletech zebrał ponad 1,8 mln dolarów na Kickstarterze. Kampania otrzyma otwarty tryb najemnika

Na półmetku zbiórki kickstarter taktycznej turówki Battletech przekroczył próg 1,85 mln dolarów. Dzięki temu autorzy będą mogli wyposażyć kampanię w otwarty tryb najemnika, pozwalający na swobodne podróżowanie pomiędzy planetami i samodzielne wybieranie proceduralnie generowanych zleceń.

Kickstarter gry Battletech już teraz, piętnaście dni przed końcem, można uznać za wielki sukces. - Battletech zebrał ponad 1,8 mln dolarów na Kickstarterze. Kampania otrzyma otwarty tryb najemnika - wiadomość - 2015-10-19
Kickstarter gry Battletech już teraz, piętnaście dni przed końcem, można uznać za wielki sukces.

Kickstarter taktycznej turówki Battletech właśnie przekroczył półmetek. Na razie zbiórka idzie doskonale i udało się już zgromadzić ponad 1,85 mln dolarów, czyli znacznie więcej niż wynosiła kwota minimalna ustalona na poziomie 250 tysięcy dolarów. Tym samym osiągnięto próg finansowy, który umożliwi autorom, czyli ludziom ze studia Harebrained Schemes, opracowanie rozszerzonej kampanii ukazującej żywot najemnika. W rezultacie tryb fabularny zyska otwartą strukturę, dzięki czemu gracz będzie mógł swobodnie podróżować pomiędzy planetami i samodzielnie wybierać zlecenia.

Jako najemnik otrzymamy okazję sprzedawania swoich usług pięciu dużym rodom i licznym mniejszym organizacjom. Misje generowane będą za pomocą proceduralnego systemu, co sprawi, że nigdy nie zabraknie nam zleceń. Wybrane zadania oraz ich przebieg ukształtują naszą reputację i wpłyną na dalszy rozwój kariery.

Warto dodać, że wszystko to będzie jedynie częścią kampanii. Tryb dla pojedynczego gracza zaoferuje również liczne ręcznie zaprojektowane mapy, scenki przerywnikowe oraz misje fabularne. Całość zostanie opracowana tak, abyśmy sami decydowali, kiedy chcemy posunąć naprzód główny wątek, a kiedy skoncentrować się na zarabianiu jako najemnik. Ponadto y proceduralnie generowane zlecenia pozwolą nam na kontynuowanie zabawy po zakończeniu fabuły.

Do zakończenia zbiórki na Battletecha pozostało jeszcze piętnaście dni i twórcy ustalili kolejne progi finansowe, których osiągnięcie pozwoli na wprowadzenie dodatkowych elementów. Po przekroczeniu 2 mln dolarów możliwe stanie się dodanie opcji modyfikowania oraz rozbudowy statku kosmicznego służącego do podrożowania pomiędzy planetami i pełniącego rolę bazy dla naszej załogi. Natomiast zebranie co najmniej 2,5 mln dolarów wyposaży grę w tryb multiplayer, w którym będziemy mogli rywalizować z innymi graczami.

Przypomnijmy na koniec, że Battletecha powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i autorzy planują wersje na systemy Windows, OSX i Linux. Premiera ma nastąpić w 2017 roku. Twórcy nie wykluczają, że w przyszłości projekt trafi także na inne platformy, ale na razie ich uwaga w całości skupiona jest na wydaniu komputerowym.

  1. Battletech – oficjalna strona gry
  2. Battletech – strona Kickstartera