Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2015, 12:20

autor: Adrian Werner

Kontynuacja Sherlock Holmes: Crimes & Punishments zostanie ujawniona pod koniec miesiąca

Studio Frogwares pracuje nad kontynuacją Sherlock Holmes: Crimes & Punishments. Nowa odsłona przygodówkowej serii z najsłynniejszym z detektywów zostanie oficjalnie zapowiedziana pod koniec miesiąca na targach Paris Games Week 2015.

 Screen z Sherlock Holmes: Crimes & Punishments. - Kontynuacja Sherlock Holmes: Crimes & Punishments zostanie ujawniona pod koniec miesiąca - wiadomość - 2015-10-19
Screen z Sherlock Holmes: Crimes & Punishments.

Wydana w zeszłym roku przygodówka Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara okazała się sporym sukcesem, gromadząc pozytywne recenzje (nasz redaktor wystawił jej ocenę 7.5/10) i wprowadzając do serii sporo potrzebnej świeżości. Nikogo nie powinna zatem zaskoczyć informacja, że twórcy gry, czyli ludzie ze studia Frogwares, pracują nad kolejną częścią cyklu. Źródłem tej nowiny jest firma BigBen Interactive, która będzie wydawcą kontynuacji Sherlock Holmes: Crimes & Punishments. Ogłosiła ona, że projekt zostanie oficjalnie ujawniony pod koniec tego miesiąca, podczas targów Paris Games Week 2015. Dopiero wtedy otrzymamy pierwsze konkrety i materiały graficzne.

Pomimo braku jakichkolwiek informacji należy się spodziewać, że produkcja będzie kontynuowała kierunek wytyczony przez grę Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara. Przypomnijmy, że Crimes & Punishments stanowiło spore odejście od formuły wcześniejszych osłon. Kampania nie obracała się wokół jednego śledztwa i zamiast tego musieliśmy się podjąć rozwiązania kilku spraw. Ponadto fabuła była nieliniowa i podejmowane przez nas decyzje potrafiły w istotny sposób wpłynąć na wynik dochodzenia. Możliwe było nawet błędne wskazanie winnego. Studio Frogwares mocno ograniczyło także klasyczne przygodówkowe łamigłówki i zamiast tego wyzwania logiczne koncentrowały się na typowej pracy detektywistycznej.

Prawdopodobnie wszystkie te elementy znajdziemy również w kolejnej odsłonie. Liczymy jednak również na sporo ulepszeń. Przede wszystkim mamy nadzieję, że podniesiony zostanie poziom trudności. Śledztwa w Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara były ciekawe, ale odkrycie tożsamości sprawcy zbyt często okazywało się banalnie proste. Ponadto nie do końca udane były liczne mini-gierki, które sprawiały wrażenie wprowadzonych na siłę w celu sztucznego wydłużenia rozgrywki.

Te potknięcia sprawiły, że Sherlock Holmes: Crimes & Punishments nie do końca spełniło pokładane w grze nadzieje. Zaoferowane przez nią rozwiązania miały jednak spory potencjał i jeśli twórcy je dopracują, to ich następna produkcja może okazać się najlepszą odsłoną serii.

  1. Sherlock Holmes: Crimes and Punishments – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara – niezbyt trudne sprawy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.