Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2014, 14:45

autor: Ender

Battlefield: Hardline – informacje o nowych elementach w singlu

Firma Electronic Arts przedstawiła nowe elementy rozgrywki w grze Battlefield: Hardline, które pojawią się jedynie w kampanii dla pojedynczego gracza. W trakcie zabawy wykorzystamy np. odznakę policyjną, elektroniczny skaner czy też będziemy poszukiwać różnego rodzaju dowodów przestępstw.

Przy pomocy odznaki i okrzyku zatrzymamy niektórych przeciwników - Battlefield: Hardline – informacje o nowych elementach w kampanii singleplayer - wiadomość - 2014-11-15
Przy pomocy odznaki i okrzyku zatrzymamy niektórych przeciwników

Producenci Battlefield: Hardline podzielili się na oficjalnej stronie gry szczegółami związanymi z nowymi elementami rozgrywki, które będą dostępne jedynie w trybie kampanii dla pojedynczego gracza. Przypomnijmy, że wcielamy się w niej Nicka Mendozę, młodego detektywa z Miami, który wyrusza na personalną wendettę po Stanach Zjednoczonych, wymierzoną przeciwko byłym partnerom. Sposób opowiadania historii wzorowany będzie na popularnych kryminalnych serialach telewizyjnych. Misje mają być nieliniowe i zachęcać graczy do ich wielokrotnego przechodzenia. Podczas zabawy zmuszeni zostaniemy do podejmowania różnorodnych decyzji. Część z nich ukształtuje dalszy przebieg przygody.

Nowe opcje w kampanii singleplayer:

Komenda „Stać”

Wyciągając służbową odznakę i krzycząc „stać” będziemy mogli zaskoczyć przestępców. Po zastosowaniu komendy podejrzani rzucają broń i podnoszą ręce, dzięki czemu możemy zakuć ich w kajdanki. Oczywiście jeżeli przeciwnicy mają przewagę liczebną raczej nie poddadzą się tak łatwo. Chociaż osłaniać będzie nas komputerowy partner, nie warto stosować okrzyków kiedy mam do czynienia z większą grupą wrogów.

Odwracanie uwagi

Opcja łączy się z prostymi elementami skradankowymi tytułu. Dzięki rzuconej na ziemię łusce pocisku możemy odwrócić uwagę przeciwnika, przekradając się niepostrzeżenie na tyły wroga.

Akta Spraw

W trakcie kampanii natkniemy się na różnego rodzaju dokumenty i przedmioty, obciążające przestępców na których polujemy. Im więcej ich znajdziemy tym lepszy ekwipunek odblokujemy w kolejnych misjach.

Skaner

Elektroniczny skaner pozwoli nam z bezpiecznej odległości oznaczyć na mapie ruchome cele, kamery ochrony czy alarmy. Urządzenie rejestruje także dowody przestępstw i w biegu wyświetla analizę wybranych obiektów.

W kampanii będziemy bawić się też w detektywa - Battlefield: Hardline – informacje o nowych elementach w kampanii singleplayer - wiadomość - 2014-11-15
W kampanii będziemy bawić się też w detektywa
Skaner ułatwi nam zwiad - Battlefield: Hardline – informacje o nowych elementach w kampanii singleplayer - wiadomość - 2014-11-15
Skaner ułatwi nam zwiad

Battlefield Hardline to pewnego rodzaju odłam serii Battlefield. Tym razem nad grą pracuje bowiem studio Visceral Games (twórcy cyklu Dead Space), a jej motywem przewodnim nie będzie współczesny konflikt wojenny, tylko zmagania policji ze zorganizowaną przestępczością. Zmiana ta niesie ze sobą wile nowych elementów zabawy, które dotychczas nie były obecne w serii. Battlefield Hardline ukaże się na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One oraz Xboksa 360. Europejska premiera planowana jest na 19 marca 2015 roku.

  1. Battlefield Hardline – oficjalna strona gry
  2. Testujemy wersję beta Battlefield: Hardline - największy skok na kasę w historii Battlefielda