Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2022, 09:15

Battlefield 7 z kampanią dla jednego gracza; trwają poszukiwania projektanta

Kolejny Battlefield otrzyma kampanię dla jednego gracza. Wiemy o tym dzięki ogłoszeniu, które opublikowało studio Battlefield Seattle.

W SKRÓCIE:
  • Kolejny Battlefield będzie posiadać kampanię dla jednego gracza.
  • Wiemy o tym dzięki ogłoszeniu, które opublikowało studio Battlefield Seattle.
  • Zespół poszukuje Design Directora, który zajmie się projektowaniem kampanii.

Battlefield 2042 zraził do siebie graczy całą masą nieprzemyślanych rozwiązań, a brak singlowej kampanii był prawdopodobnie jednym z najmniejszych problemów gry. W końcu seria nigdy nie słynęła z wyjątkowych doświadczeń dla pojedynczego gracza, lecz z emocjonujących rozgrywek sieciowych.

Wygląda jednak na to, że EA zamierza naprawić przynajmniej ten mały błąd. Dzięki zamieszczonej w sieci ofercie pracy wiemy już, że kolejna odsłona serii będzie posiadać pełnoprawną kampanię.

Fabuła wraca do Battlefielda

Źródłem powyższej informacji jest ogłoszenie zamieszczone przez studio Battlefield Seattle. Jest to zespół założony przez Marcusa Lehto (jednego z twórców Halo), który miał skupić się na rozbudowaniu uniwersum Battlefielda i tworzeniu scenariuszy, które później trafiłyby do kolejnych odsłon serii.

Battlefield 7 z kampanią dla jednego gracza; trwają poszukiwania projektanta - ilustracja #1
Źródło: EA

Aktualnie studio to poszukuje osoby, która objęłaby stanowisko Design Directora. Pracownik ten zajmie się projektowaniem nowej kampanii dla kolejnego Battlefielda. Oznacza to opracowywanie narracji i konstrukcji poszczególnych misji oraz obmyślanie nowych mechanik.

Studio z Seattle szuka przy tym weterana branży, który będzie mógł się pochwalić przynajmniej 10-letnim stażem i zna się na tworzeniu doświadczeń dla jednego gracza.

Wygląda więc na to, że firma podchodzi do swojego zadania bardzo poważnie. Miejmy nadzieję, że przełoży się to na jakość finalnego produktu. Nie przekonamy się jednak o tym zbyt szybko.

Według przecieków, DICE pracuje już nad Battlefieldem 7, lecz gra znajduje się dopiero w fazie preprodukcji. Nic w tym zresztą dziwnego. Studio nadal zajęte jest rozwijaniem Battlefielda 2042, który zadebiutował na rynku zaledwie pół roku temu. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać.

  1. Battlefield 2042 – oficjalna strona
E3 2021