Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2021, 12:05

autor: Aquma

Battlefield 6 może zostać zapowiedziany za kilka tygodni

Dotychczasowa praktyka firmy Electronic Arts sugeruje, że najnowsza odsłona cyklu Battlefield zostanie zapowiedziana tuż przed publikacją raportu finansowego – 10 lub 11 maja.

W SKRÓCIE:

  1. zapowiedź Battlefielda 6 może nastąpić niedługo przed lub po publikacji nowego raportu finansowego EA, która będzie miała miejsce 11 maja;
  2. leaker Tom Henderson zdementował jedną z plotek, które pojawiły się na forum Reddit i zdradził parę nowych informacji (m.in. na temat przedmiotów kosmetycznych).

Wszystko wskazuje na to, że niedługo doczekamy się zapowiedzi nowej odsłony cyklu strzelankowego Battlefield (via TweakTown). Prawdopodobnie dojdzie do niej tuż przed lub zaraz po publikacji kolejnego kwartalnego raportu finansowego koncernu Electronic Arts, która jest przewidziana na 11 maja.

Jest to zbieżne z wcześniejszymi doniesieniami oraz dotychczasową polityką firmy – w ostatnich latach Battefieldy zawsze były zapowiadane na kilka dni / tygodni przed (tak było w przypadku Battlefield 4 i Battlefield 1), a najdalej parę tygodni po (casus Battlefield V) publikacji raportu dotyczącego czwartego kwartału poprzedniego roku finansowego.

W sieci pojawił się też nowy przeciek na temat omawianej produkcji, którego źródłem jest ponownie leaker Tom Henderson (autor doniesień sprzed kilkunastu dni). Powtórzył on niektóre rzeczy, o których wspominał wcześniej – według niego gra będzie opowiadała o fikcyjnym konflikcie pomiędzy USA i Rosją. Wcielimy się w żołnierzy „pokonanych / upadłych narodów” (ang. fallen nations), którzy będą mogli wykonywać misje dla obydwu mocarstw. Stoi to w sprzeczności z niedawnymi informacjami z forum Reddit, które sugerowały, że poszczególne narodowości będą przypisane do określonej frakcji.

Tom Henderson pisze też o przedmiotach kosmetycznych, które – z uwagi na naturę settingu, w którym rozgrywa się akcja – mogą być nieco „szalone”. W grze ma pojawić się również pies-robot, którego wygląd będzie można dostosować.

Przypominamy, że Battlefield 6 ma zadebiutować w okresie świątecznym bieżącego roku. Platformy docelowe nie są znane, ale pewnikiem wydają się być pecety i konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

  1. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
  2. Battlefield V – poradnik
  3. Electronic Arts – strona oficjalna