Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2021, 10:03

Battlefield 6 może zostać zapowiedziany w maju

Według najnowszych przecieków firma Electronic Arts planuje zapowiedzieć Battlefield 6 w maju tego roku. Plotka współgra z oficjalnymi wypowiedziami, które wskazywały na wiosenny termin ujawnienia gry.

W SKRÓCIE:
  1. Zapowiedź najnowszej odsłony serii Battlefield będzie miała miejsce prawdopodobnie w maju tego roku.

Battlefield 6 prawdopodobnie zostanie zapowiedziany w maju. Plotkę przekazał Jeff Grubb, redaktor serwisu GamesBeat, w trakcie swojego podcastu. Temat serii Battlefield pojawił się po tym, jak jeden ze słuchaczy zapytał o produkcję studia DICE.

Grubb sprecyzował później swoją wypowiedź, że trwają zakulisowe ustalenia i wszystko może się jeszcze zmienić, jednak firma Electronic Arts celuje w majowy termin ujawnienia najnowszej odsłony swojej najpopularniejszej strzelanki w portfolio.

Z wcześniejszych wypowiedzi szefa EA wiemy, że podstawą dla Battlefield 6 będą konsole tej generacji, co pozwoli na imponującą oprawę wizualną i rozbudowany system zniszczeń. Plotki mówią też o osadzeniu akcji (lub jej części) w granicach Kazachstanu. Przy produkcji szóstej odsłony cyklu pomaga ponownie studio Criterion Games, które prawdopodobnie, jak w przypadku Star Wars Battlefront i Battlefield V, odpowiedzialne będzie za pojazdy.

Battlefield 6 trafić ma na PC, PS5, Xboksa Series X|S oraz, jeśli wierzyć pogłoskom, także na PlayStation 4 i Xboksa One.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield