Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2021, 11:27

autor: Adrian Werner

Kazachstan miejscem akcji Battlefield 6 według kolejnych plotek

Pojawiły się plotki, według których miejscem akcji gry Battlefied 6 będzie Kazachstan. To nie pierwszy raz, gdy ten kraj pojawia się w spekulacjach dotyczących tego projektu, co sugeruje, że coś jest na rzeczy.

Od dłuższego czasu wiemy, że studio DICE pracuje nad Battlefield 6, ale do tej pory nie ujawniono żadnych konkretów na temat tego projektu. Dlatego z zainteresowaniem witamy wszystkie plotki dotyczące tej gry. Najnowsze doniesienia wydają się potwierdzać wcześniejsze spekulacje, że przynajmniej część akcji rozegra się w Kazachstanie.

Źródłem tych informacji jest Youtuber o ksywce DANNYonPC. Wypatrzył on coś ciekawego w zeszłorocznym demie technologicznym udostępnionym podczas EA Play 2020. W segmencie poświęconym następnej odsłonie cyklu Battlefield, gdy pokazywany jest pozbawiony tekstur model twarzy mężczyzny w miejscu nad nosem pojawiają się liczby, które, gdy potraktujemy je jako koordynaty GPS, wskazują lokację w Kazachstanie.

Może to być jedynie przypadek, ale wydaje się to całkiem prawdopodobne. Nie jest to bowiem pierwszy raz, gdy ten kraj pojawia się w kontekście spekulacji odnośnie następnej odsłony cyklu. W zeszłym roku fani odkryli coś podobnego w skórce Eidolon, udostępnionej do odblokowania w ostatniej aktualizacji do Battlefielda 5. W jej skład wchodzi medalion ozdobiony cyframi. Gdy użyjemy ich jako współrzędnych GPS również otrzymamy miejsce w Kazachstanie, choć inne niż w przypadku numerów z dema technologicznego.

Warto przypomnieć, że plotki od dłuższego czasu sugerują powrót serii do czasów współczesnych. Kazachstan nie byłby zresztą zupełnie nową lokacją dla tej serii. W tym kraju toczyła się akcja konsolowego Battlefield 2: Modern Combat, czyli mocno przerobionej wersji drugiej odsłony cyklu, która, w przeciwieństwie do pecetowego pierwowzoru, oferowała pełną kampanię fabularną dla pojedynczego gracza.

Nie wiemy, kiedy firma Electronic Arts oficjalnie ujawni grę. Plotki sugerują jednak, że pierwszy zwiastun może ukazać się już 23 marca tego roku. Projekt jest jednym z priorytetów dla EA. Wydawca niedawno podjął decyzję o oddelegowaniu studia Criterion Games do pomocy zespołowi DICE w pracach nad Battlefield 6, co wymusiło przełożenie premiery kolejnej części Need for Speed na 2022 rok.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield