Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2016, 18:12

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Battlefield 5 z akcją osadzoną w czasie I wojny światowej?

W sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje dotyczące Battlefield 5. Tym razem wskazują one na to, że najnowsza produkcja studia DICE będzie osadzona w czasach I wojny światowej. Zaprzecza to jednak wcześniejszym nieoficjalnym doniesieniom o grze, mówiącym o dalekiej lub bliskiej przyszłości.

Wpis został już zmieniony przez administratorów strony

Chociaż do premiery piątej odsłony serii Battlefield, która planowana jest na jesień tego roku, zostało jeszcze sporo czasu, co rusz do sieci trafiają plotki dotyczące najnowszego dzieła studia DICE. Dzięki uwadze użytkowników forum NeoGAF do wielu niepotwierdzonych informacji o produkcji dołączyła kolejna. Na szwajcarskiej stronie sklepu World of Games w zapowiedziach pojawiła się wzmianka o Battlefield 5, zawierająca datę premiery (26 października 2016 roku), a także opis tytułu – wieloosobowy taktyczny shooter z akcją osadzoną w czasach I wony światowej. Od tamtej pory wpis został zmieniony przez administratorów strony. Pod znakiem zapytania stoi więc to, czy mieliśmy do czynienia z błędem lub nieświadomym wyciekiem informacji, jak często bywało to do tej pory w przypadku sieci sprzedaży.

Informacje World of Games wydają się zaprzeczać wcześniejszym doniesieniom o Battlefield 5, które wskazywały na to, że akcja tytułu przeniesie nas w daleką lub bliską przyszłość. Do tej pory żaden z shooterów, które skupiały się na I wojnie światowej nie odniósł oszałamiającego sukcesu, Wynika to z trudności przedstawienia konfliktu z początku XX wieku, potencjalnej „atrakcyjności” dostępnego wówczas uzbrojenia oraz stosowanej przez wszystkie strony strategii walki pozycyjnej. Dobrze odwzorowana epoka może okazać się jednak strzałem w dziesiątkę, który odróżniłby serię od konkurencji. Warto pamiętać, że I wojna światowa nie przebiegała jedynie w okopach, gra mogłaby przedstawić potyczki kawaleryjskie lub podniebne walki pierwszych dwupłatowych samolotów. Równie dobrze możemy mieć jednak do czynienia z alternatywną lub kompletnie fantastyczną wersją konfliktu, która pozwoliłaby twórcom na wprowadzenie na pole walki futurystycznego uzbrojenia i technologii, przedstawionych w ostatnich odsłonach serii.

  1. Oficjalna strona gry Battlefield