Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2019, 09:21

Battlefield 5 – studio DICE porzuciło plany dodania trybu 5v5

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi Battlefield V nie dostanie trybu 5v5. Studio DICE postanowiło, że lepiej skoncentrować się na ulepszaniu innych aspektów gry.

Battlefield V ukazał się w listopadzie zeszłego roku. - Battlefield 5 – studio DICE porzuciło plany dodania trybu 5v5 - wiadomość - 2019-08-23
Battlefield V ukazał się w listopadzie zeszłego roku.

Mamy złe wieści dla graczy, którzy ostrzyli sobie zęby na tryb 5v5 do gry Battlefield V. Studio DICE poinformowało, że porzuciło plany wypuszczenia tego wariantu rozgrywki. Opcję tę zapowiedziano w marcu i pierwotnie miała ona zadebiutować w czerwcu tego roku.

Jako powód skasowania 5v5 autorzy podali chęć skoncentrowania się na ulepszaniu innych aspektów gry. Ta decyzja nie jest do końca zaskoczeniem, gdyż nowy tryb wzorowany był na Incursion z Battlefielda 1, które spotkało się z dosyć chłodnym przyjęciem przez społeczność.

Twórcy podzielili się także informacjami o planowanych aktualizacjach. Patch 4.4 skoncentruje się na poprawieniu błędów technicznych, powodujących spadki płynności oraz problemy z rejestrowaniem trafień. Łatka wprowadzi także dwie nowe mapy (Provence i Lofoten Islands).

W dalszych planach jest udostępnienie mapy Al Sudan we wszystkich trybach rozgrywki. Ma to nastąpić w aktualizacji 4.6. Patch ten doda również poziom Operation Underground.

Przypomnijmy, że gra Battlefield V ukazała się w listopadzie zeszłego roku. Produkcja trafiła na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Do lutego sprzedano 7,3 mln egzemplarzy, co było wynikiem o milion gorszym niż prognozy Electronic Arts. Popularność gry eksplodowała w marcu za sprawą premiery trybu battle royale nazwanego Firestorm.

Reszta tego roku zapowiada się obficie dla fanów Battlefielda V. Jesienią ukaże się bowiem aktualizacja, która pozwoli wziąć udział w walkach na froncie pacyficznym.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania