Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2018, 09:32

Battlefield 5 - gameplay z ray tracingiem na GeForce RTX 2080 Ti

W sieci pojawił się piętnastominutowy zapis rozgrywki z gry Battlefield V, pozwalający zobaczyć w akcji m.in. zalety techniki ray tracingu.

BATTLEFIELD V W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DICE
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 19 października 2018 r.

Battlefield V, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu studia DICE, to jedna z najważniejszych gier, które mają pokazać możliwości ray tracingu, czyli techniki umożliwiającej wiarygodną symulację rozchodzenia się i odbijania promieni świetlnych oraz rozpraszania cieni w czasie rzeczywistym. Dlatego warto obejrzeć przygotowany przez serwis PC Gamer obszerny zapis rozgrywki, pokazujący jak to będzie wyglądało w akcji.

Filmik trwa ponad piętnaście minut i zarejestrowano go w oparciu o wersję alfa gry, z włączonym ray tracingiem. Komputer wyposażony był w kartę Nvidia GeForce RTX 2080 Ti. Battlefield V w takim wariancie prezentuje się wybornie i zwłaszcza duże wrażenie robią cienie oraz odbicia światła.

Gra trafi do sprzedaży w październiku. - Battlefield 5 - gameplay z ray tracingiem na GeForce RTX 2080 Ti - wiadomość - 2018-08-30
Gra trafi do sprzedaży w październiku.

Gra wydaje się także działać płynnie, co nie dziwi, gdyż autorzy pochwalili się niedawno, że ich produkcja na mocnym PC będzie trzymała stałe 60 klatki na sekundę w rozdzielczości 1080p nawet przy włączonym ray-tracingu. Będzie to jednak miało swoją cenę. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu firma Nvidia ogłosiła, że GeForce RTX 2080 Ti kosztować będzie 1199 dolarów. W Polsce, po dodaniu podatku VAT, oznaczać to będzie koszt ponad 5 tysięcy złotych.

Battlefield V zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi 19 października tego roku, a osoby z Deluxe Edition rozpoczną zabawę trzy dni wcześniej. Gra otrzyma pełną polską lokalizację na wszystkich trzech platformach sprzętowych.

Gracze dostaną okazję przetestowania Battlefield V przed premierą dzięki otwartej becie. Testy wystartują 6 września i wezmą w nich udział posiadacze wszystkich trzech docelowych platform sprzętowych.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Walczyliśmy o Rotterdam – Battlefield V okiem dyletanta
  3. Graliśmy w Battlefield V – to nadal stary, dobry BF!
  4. Kobiety na frontach II wojny światowej – Battlefield V a historia
  5. Gdzie się podziała II wojna światowa? Analiza gry Battlefield V