Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2013, 11:15

autor: moir

Battlefield 4 trafi na PlayStation 4 – dyrektor finansowy EA oficjalnie potwierdza

Podczas niedawnej konferencji zorganizowanej przez firmę Morgan Stanley, Blake Jorgensen, dyrektor finansowy Electronic Arts, oficjalnie potwierdził, że Battlefield 4 ukaże się na najnowszej konsoli Sony - PlayStation 4.

W dalszym ciągu nie znamy daty premiery najnowszej części Battlefield. - Battlefield 4 trafi na PlayStation 4 – dyrektor finansowy EA oficjalnie potwierdza - wiadomość - 2013-02-28
W dalszym ciągu nie znamy daty premiery najnowszej części Battlefield.

Ostatni raz informowaliśmy o Battlefield 4 przy okazji oficjalnej zapowiedzi gry, która dość nietypowo nastąpiła poprzez serię wiadomości opublikowanych w serwisie Twitter. Od tego czasu w sieci pojawiły się głosy, jakoby czwarta część popularnej serii strzelanek nie miała zostać wydana na PlayStation 4. Na szczęście, podczas ostatniej konferencji przeprowadzonej przez firmę Morgan Stanley, Blake Jorgensen, dyrektor finansowy Electronic Arts, rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie – Battlefield 4 pojawi się na nowej generacji konsoli Sony.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani pojawieniem się nowej konsoli Sony. Uważamy, że to dla nas wielka szansa. Jak powiedział Rajat Taneja (dyrektor technologiczny EA – dop. autor), moc drzemiąca w czwartej generacji PlayStation pozwoli nam na zrobienie wielu rzeczy, których do tej pory nie mogliśmy dokonać. Widziałem nowego Battlefielda i muszę przyznać, że jest oszałamiający.

Jest to niewątpliwie dobra wiadomość dla wszystkich fanów platformy Sony. Zważywszy na zapowiedzianą specyfikacje PlayStation 4, możemy się spodziewać, że autorzy rozwiną skrzydła i Battlefield 4 przyćmi wszystkich swoich poprzedników, przynamniej na polu serwowanych doznań estetycznych.

Przy okazji wspomnianej konferencji, szefowie EA wspomnieli także trochę na temat swoich planów dotyczących systemu mikrotransakcji, który cieszy się dużą popularnością w ich ostatnich produkcjach. Z ich wypowiedzi wynika, że firma planuje w dalszym ciągu stosować ten model finansowy w każdej ze swoich nowych gier.