Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2013, 10:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

PC wiodącą platformą w procesie dewelopingu gry Watch Dogs

Wszystko wskazuje na to, że Watch Dogs będzie jedną z pierwszych gier tworzonych przez wewnętrzne studia firmy Ubisoft, względem której wiodącą platformą w procesie dewelopingu będzie PC. Tyle można wywnioskować ze słów prezesa francuskiego koncernu.

Yves Guillemot (prezes firmy Ubisoft) powiedział w wywiadzie dla holenderskiego serwisu Inside Gamer, że PC stał się wiodącą platformą w procesie dewelopingu gier, które mają ukazać się m.in. na PlayStation 4. Zalicza się do nich Watch Dogs.

„Poprzednio najpierw tworzyliśmy gry na Xboksa 360, a później konwertowaliśmy na PlayStation 3. Przygotowanie takiego portu zabierało dużo czasu i pieniędzy. Teraz tworzymy najpierw na PC i taka wersja jest dopiero przenoszona na taką konsolę jak PlayStation 4” – Guillemot nie pozostawił tutaj wątpliwości, że gry zmierzające na następną generację konsol są początkowo opracowywane na PC.

Wszystko wskazuje na to, że PC jest wiodącą platformą w procesie dewelopingu gry Watch Dogs - PC wiodącą platformą w procesie dewelopingu gry Watch Dogs? - wiadomość - 2013-02-28
Wszystko wskazuje na to, że PC jest wiodącą platformą w procesie dewelopingu gry Watch Dogs

Skąd w ogóle temat Watch Dogs, skoro prezes firmy Ubisoft nie wypowiada się o tej konkretnej grze? Otóż w tej chwili największym znanym projektem na PlayStation 4 szykowanym przez wewnętrzne studia Ubisoftu jest właśnie Watch Dogs. Możemy więc z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że wiodącą platformą w procesie dewelopingu tej produkcji jest właśnie PC.

Francuski koncern do tej pory traktował pecetowe wersje gier po macoszemu, za priorytet biorąc konsolowe edycje. Guillemot nie ukrywa, że nagła zmiana podejścia wynika przede wszystkim z bardzo przyjaznej architektury PlayStation 4. Można w pewnym uproszczeniu stwierdzić, że konsola firmy Sony zostanie wyposażona w „pecetowe podzespoły”. Dlatego właśnie przeniesienie gry z PC na PlayStation 4 staje się dużo prostsze.