Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2013, 17:05

autor: Ender

Battlefield 4 – oficjalna zapowiedź i pokaz 26 marca?

Wszystko wskazuje na to, że Electronic Arts przygotowuje się do oficjalnej zapowiedzi Battlefield 4. Premierowy pokaz gry najprawdopodobniej będzie miał miejsce 26 marca w San Francisco, w czasie trwającej tam branżowej konferencji GDC.

Pomimo tego, że amerykański wydawca potwierdził już pół-oficjalnie nadejście Battlefield 4, podobnie zresztą jak jej deweloperzy ze szwedzkiego studia DICE, gra nadal nie doczekała się oficjalnej zapowiedzi, połączonej z prezentacją rozgrywki. Wszystko wskazuje jednak na to, że może się to zmienić jeszcze w tym miesiącu. Według serwisu IGN, Electronic Arts rozpoczęło wysyłanie do dziennikarzy zaproszeń na specjalny event, który odbędzie się 26 marca w San Francisco. Organizator nie podaje przy tym dokładnej tematyki spotkania, ale zastosowana przez niego czcionka i kolorystyka wskazują na związek z popularną serią FPS-ów. Data spotkania nie jest również bez znaczenia. W dniach 25-29 w San Francisco odbędzie się bowiem konferencja deweloperów gier GDC, na której obecni będą najważniejsi producenci oraz wydawcy świata, a także dziesiątki branżowych dziennikarzy i korespondentów.

Po koniec stycznia podaliśmy informację, pochodzącą z prognozy finansowej koncernu Electronic Arts, która wskazywała na to, że premiera czwartej odsłony serii Battlefield będzie miała miejsce w roku fiskalnym 2013 (okres od kwietnia do marca 2014 roku), co potwierdziło wiele wcześniejszych doniesień dotyczących debiutu tytułu. W lutym produkcja została pokazana za zamkniętymi drzwiami reprezentantom wybranych sieci handlowych, takich jak GameStop, wzbudzając ponoć przy tym bardzo pozytywne emocje.

Według nieoficjalnych doniesień, Battlefield 4 pozostanie umiejscowiony we współczesności i ukaże się na komputerach PC, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz konsolach nowej generacji. Zgodnie z zapowiedziami, multiplayerowa beta gry powinna wystartować jesień tego roku.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield