Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2013, 14:29

Zapowiedziano oldskulowe cRPG Nights & Candles

Znana dotychczas z niszowych symulatorów firma UIGEntertainment rozszerza swoją działalność na gry RPG. Wydawca ogłosił utworzenie nowego oddziału, pod którego szyldem ukaże się zapowiedziany właśnie dungeon crawler Nights & Candles.

Gra pozostanie wierna mechanizmom rozgrywki z początku lat 90-tych ubiegłego wieku. - Zapowiedziano oldskulowe cRPG Nights & Candles - wiadomość - 2013-03-09
Gra pozostanie wierna mechanizmom rozgrywki z początku lat 90-tych ubiegłego wieku.

Niemieckie UIGEntertainment robi co może, aby podbić serca miłośników oldskulowych cRPG-ów. Kilka tygodni temu firma zapowiedziała remake klasycznego Realms of Arkania: Blade o Destiny, a teraz do planów wydawcy dołączyła gra Nights & Candles. Co ciekawe, produkcja ukaże się pod szyldem The RolePlaying Company, czyli założonego właśnie oddziału UIGEntertainment utworzonego specjalnie z myślą o miłośnikach gatunku.

Nights & Candles będzie grą RPG utrzymaną w klasycznym stylu spopularyzowanym przez takie serie jak Dungeon Master i Eye of Beholder czy zeszłoroczną grę Legend of Grimrock. Innymi słowy otrzymamy dungeon crawlera, w którym eksplorację podziemi przez grupę śmiałków ujrzymy z perspektywy pierwszej osoby.

Akcja gry rozpocznie się w mieście Candlewing, które stałi się ofiarą knowań sił ciemności. Wkrótce realizacja ich planu dobiegnie końca, doprowadzając tym samym do upadku całe królestwo. W desperacji rada miasta zwołuje grupę nie znających strachu bohaterów i wysyła ich z misją odnalezienia starożytnego artefaktu mogącego powstrzymać inwazję zła. Niestety, ów cenny przedmiot znajduje się na ostatnim poziomie wypełnionych potworami i pułapkami lochów znajdujących wewnątrz pokrytych lodem góra.

Zabawa w Nights & Candles nie będzie odbiegała od standardów gatunku. Obejmiemy więc kontrolę nad drużyną smiałków, a większość czasu spędzimy na eksplorowaniu podziemi, walce z potworami, gromadzeniu skarbów i unikaniu pułapek. Walka rozgrywana będzie w czasie rzeczywistym.

Produkcją Nights & Candles zajmuje się studio Atmosphere Entertainment. Obecnie w planach jest jedynie wersja pecetowa. Nie znamy jeszcze daty premiery. Wiadomo jedynie, że nastąpi ona po debiucie odświeżonej wersji Realms of Arkania: Blade o Destiny, który zapowiedziano na lato tego roku. UIG Entertainment zaplanowało The RolePlaying Company jako długoletni projekt. W przyszłości możemy zatem spodziewać się zapowiedzi kolejnych gier cRPG, które ukażą się pod tym szyldem.