Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Legend of Candlewind: Nights & Candles (PC)

The Legend of Candlewind: Nights & Candles PC

Nights & Candles

Klasyczny dungeon crawler z widokiem FPP. The Legend of Candlewind: Nights & Candles zabiera nas do świata fantasy opanowanego przez siły zła. Jedyną nadzieją mieszkańców jest grupa bohaterów, która wyrusza w niebezpieczną podróż z misją odnalezienia starożytnego artefaktu.

RPG | FPP | fantasy | dungeon-crawler | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka The Legend of Candlewind: Nights & Candles (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12lutego2015

12lutego2015

Steam

The Legend of Candlewind: Nights & Candles to gra cRPG utrzymana w klasycznej konwencji dungeon crawlerów. Wyprodukowało ją studio Atmosphere Entertainment. Projekt ukazał się pod szyldem The RolePlaying Company, czyli należącego do firmy UIG Entertainment oddziału specjalizującego się w wydawaniu oldskulowych RPG-ów.

Akcja gry rozpoczyna się w mieście Candlewing, które stało się ofiarą knowań sił ciemności. Wkrótce realizacja ich planu dobiegnie końca, doprowadzając tym samym do upadku całe królestwo. W desperacji rada miasta zwołuje grupę nie znających strachu bohaterów i wysyła ich z misją odnalezienia starożytnego artefaktu mogącego powstrzymać inwazję zła. Niestety, ów cenny przedmiot znajduje się na ostatnim poziomie wypełnionych potworami i pułapkami lochów znajdujących wewnątrz pokrytych lodem gór.

Zabawa w The Legend of Candlewind: Nights & Candles nie odbiega od standardów gatunku wytyczonych przez takie serie jak Dungeon Master i Eye of Beholder. Obejmujemy więc kontrolę nad drużyną śmiałków i wyruszamy na podbój lochów. Większość czasu spędzamy na eksplorowaniu podziemi, walce z potworami, gromadzeniu skarbów i unikaniu pułapek. Walka rozgrywana jest w czasie rzeczywistym, a akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Wraz z odnoszonymi sukcesami podlegli naszym rozkazom bohaterowie nabywają punkty doświadczenia, które wydajemy na zakup nowych umiejętności i rozwijanie charakterystyk punktowych.

Oprawa wizualna The Legend of Candlewind: Nights & Candles wykorzystuje współczesną technologię do odtworzenia stylu znanego z klasycznych dungeon crawlerów. Silnik generuje w pełni trójwymiarowe lokacje, ale poruszanie się po nich odbywa się w sposób skokowy, a interfejs pozwala jedynie na obroty o 90 stopni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do The Legend of Candlewind: Nights & Candles

Wymagania wiekowe The Legend of Candlewind: Nights & Candles

12+

Zapowiedziano oldskulowe cRPG Nights & Candles
Zapowiedziano oldskulowe cRPG Nights & Candles

wiadomość9 marca 2013

Znana dotychczas z niszowych symulatorów firma UIGEntertainment rozszerza swoją działalność na gry RPG. Wydawca ogłosił utworzenie nowego oddziału, pod którego szyldem ukaże się zapowiedziany właśnie dungeon crawler Nights & Candles.