Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2022, 13:46

autor: Damian Miśta

Battlefield 2042 dostał coś, na co gracze CSGO liczą od dawna

Battlefield 2042 dostał przy okazji sezonu drugiego opcję, którą gracze CSGO proponowali niedawno Valve. Firma Gabe'a Newella dotychczas nie zainteresowała się tym tematem.

Aktualnie w Battlefield 2042 trwa drugi sezon. Wprowadził on choćby nową mapę, specjalistę, bronie i pojazdy. Wraz z nim DICE zdecydowało się na możliwość zmiany sposobu wyświetlania się tego, jak będziemy widzieli ekran po zetknięciu się z tzw. flashem.

Od teraz po wejściu w opcje gry można włączyć tryb ciemny dla granatów hukowo-błyskowych. Po jego aktywacji „flashe” nie będą już sprawiały, że ekran będzie wypełniał się bielą, ale ogarnie go czerń.

Battlefield 2042 dostał coś, na co gracze CSGO liczą od dawna - ilustracja #1
Działanie flasha po włączeniu trybu ciemnego. Źródło: gfycat / https://gfycat.com/distortedfrankinganue

Przydatność tej opcji jest subiektywna, ponieważ gracze mają różną wrażliwość na światło i grają w odmiennych warunkach. Opcja mogła zostać umieszczona w Battlefieldzie 2042 z myślą o osobach zmagających się z nadwrażliwością na światło lub preferujących granie w ciemnym pomieszczeniu.

Co ciekawe, w maju br. jeden z fanów Counter-Strike: Global Offensive poruszył kwestię efektu zetknięcia się z granatem błyskowym. Przedstawił dwa koncepty działania flasha – gracze mieli mieć styczność z czarnym lub rozmytym ekranem. Valve dotychczas nie wprowadziło propozycji fana, więc gracze CSGO muszą dalej czekać, boleśnie ślepnąc od światła w trakcie biegu do punktu B.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej