Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2021, 09:23

autor: Entelarmer

Battlefield 2042 w wersji alfa w bazie PSN

Baza danych PlayStation Network wzbogaciła się o alfę kolejnej gry Electronic Arts. Źródła potwierdzają, że nowy plik to wczesna wersja Battlefielda 2042.

Wczorajsze doniesienia konta PlayStation Game Size na Twitterze zasugerowały możliwość pojawienia się w bazie danych PlayStation Network wczesnej wersji Dragon Age 4. Sytuacja zrobiła się jeszcze ciekawsza, gdy w usłudze natknięto się na plik niemal na pewno odnoszący się do alfy Battlefielda 2042.

Plik powiązany z nienazwaną wprost grą Electronic Arts waży nieco ponad 20 GB i jest oznaczony identyfikatorem EP0006-CUSA28676_00-LOREMIPSUM43KING. Skąd więc wniosek, że chodzi tu Battlefielda? Trzeba przypomnieć, że na początku czerwca pojawił się przeciek z platformy Origin, w którym BF 2042 figurowało jako „Kingston”, co można powiązać z fragmentem ID „KING”. Oczywiście to za mało na dowód, ale o ten zadbał serwis MP1st, który po dokładniejszym zbadaniu pliku zapewnia, że jego zawartość potwierdza, iż chodzi o nową odsłonę serii Battlefield.

Co się tyczy zawartości alfy, zgadujemy, że ma ona związek z ogłoszeniem nowego, nieujawnionego jeszcze trybu, o którym wspominano tuż po zapowiedzi Battlefielda 2042 (a który mógł wyciec znacznie wcześniej). Możemy też założyć, iż chodzi o nietypowe testy ogłoszone tuż po zapowiedzi gry. Inna sprawa, że jeden ze starszych (i jak na razie sprawdzonych) przecieków mówił o rozpoczęciu otwartych testów jeszcze w czerwcu. Na razie zalecamy czekanie na oficjalne informacje od wydawcy i twórców. Tegoroczna edycja EA Play Live rozpocznie się 22 lipca o godzinie 19:00 czasu polskiego.

  1. Oficjalna strona gry Battlefield 2042
  2. Uwielbiam obserwować zmagania Call of Duty i Battlefielda
  3. Oficjalna strona studia DICE