Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2021, 12:11

autor: Qskan

Battlefield 2042 - EA zrobi beta-testy z weteranami serii

Specjalne testy umożliwią części graczy wypróbowanie Battlefielda 2042 na parę miesięcy przed premierą. Szczęśliwcy mają zostać wybrani na podstawie tego, jak wiele godzin spędzili na serwerach gier z tej serii.

W SKRÓCIE:
  1. EA zamierza wybrać grono testerów Battlefielda 2042 spośród weteranów serii z USA i Europy.
  2. Testy mają odbyć się na początku lipca i skupią się na „sprawdzeniu wydajności technicznej i stabilności w ramach przygotowań do premiery”.

Internet cały czas huczy po opublikowaniu zwiastuna Battlefielda 2042, a my dowiadujemy się o kolejnych faktach z nowej odsłony legendarnej serii. Najświeższą informacją, która może ucieszyć fanów cyklu jest to, że EA zaoferuje części graczy możliwość przetestowania gry przed premierą w dosyć oryginalnym formacie.

Zamiast standardowych zapisów do zamkniętej bety deweloperzy planują zaprosić do testów tych graczy, którzy są weteranami serii. Oznacza to, że Elektronicy będą szukać testerów w gronie osób, które na przestrzeni lat spędziły setki godzin na wirtualnych polach bitew gier z cyklu Battlefield. Rekrutacja swoim zasięgiem obejmie regiony USA i Europy, a wydarzenie ma odbyć się na początku lipca.

Battlefield 2042 - EA zrobi beta-testy z weteranami serii - ilustracja #1
Pierwsi nowego BF-a doświadczą weterani serii - źródło: oficjalny trailer Battlefielda 2042

Wybrani szczęśliwcy będą musieli podpisać umowę o zachowaniu poufności, by zapewnić EA oraz DICE, że żadne przedpremierowe materiały z gameplayu nie wyciekną do szerszej publiki. Nie znamy szczegółów odnośnie tego, co dokładnie znajdzie się w lipcowych testach, ale deweloperzy mówią, że chodzi o „sprawdzenie wydajności technicznej i stabilności w ramach przygotowań do premiery”. Gracze najprawdopodobniej dostaną jedynie niewielki, dobrze przygotowany wycinek Battlefielda 2042.

Testy stabilności dla weteranów nie będą jedyną możliwością przedpremierowego ogrania nowej produkcji EA i DICE. Twórcy planują otwarte beta-testy, w których na pewno znajdzie się miejsce dla tych, którzy zamówili Battlefielda 2042 w pre-orderze.

Przypomnijmy, że Battlefield 2042 zadebiutuje 22 października tego roku na PC, PS5, PS4, Xboksie Series X/S oraz Xboksie One.

E3 2021