Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2021, 20:07

Siege Survival: Gloria Victis otrzymał darmowe, pustynne DLC

Siege Survival: Gloria Victis otrzymał garść nowości w ramach dzisiejszej aktualizacji. Gracze doczekali się nie tylko zmian w rozgrywce, ale też darmowego scenariusza Lost Caravan.

Twórcy polskiego Siege Survival: Gloria Victis udostępnili obiecaną aktualizację z dodatkową zawartością. Ta przybrała formę zupełnie nowego scenariusza Lost Caravan, w którym grupa ocalałych musi zmierzyć się nie tylko z przeważającymi siłami wroga, ale też przetrwać w palącym klimacie pustyni w opuszczonym karawanseraju. Aby podjąć się tego wyzwania, należy najpierw dotrzeć do siódmego dnia Siege of Edring (czyli kampanii dostępnej w premierowej wersji gry).

  1. Krowy za mury - jak w średniowieczu naprawdę oblegano miasta i zamki

Żar z nieba to bynajmniej nie efekt wizualny. Przegrzanie jest jedną z nowych mechanik wprowadzonych w aktualizacji. Palące pustynne słońce będzie o tyle pomocne, że przełoży się na mniejszą aktywność wrogów w trakcie dnia, ale zbyt długie przebywanie na zewnątrz zaszkodzi także przyjaznym postaciom. Poza tym od czasu do czasu natrafimy na burze piaskowe, ograniczające widoczność i negatywnie wpływające na naszych podopiecznych. W grze pojawiły się też poranne wydarzenia, aczkolwiek tylko w ramach scenariuszy dodanych po debiucie Siege Survival: Gloria Victis. Nie zabrakło również nowych postaci.

Pomijając już wprowadzone nowości, polskie zespoły FishTankStudio i Black Eye Games zapowiedziały drugą aktualizację „społeczności”. Ta ma być przygotowana za dwa tygodnie i uwzględni m.in. poprawki balansu gry oraz poranne wydarzenia w Oblężeniu Edring, a także tryb Nowej Gry Plus i wyzwania dla scenariusza „Lost Caravan”.

  1. Oficjalna strona firmy Ravenscourt
  2. Recenzja Gloria Victis: Siege Survival - średniowieczne This War of Mine

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej