Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2021, 20:07

Siege Survival: Gloria Victis otrzymał darmowe, pustynne DLC

Siege Survival: Gloria Victis otrzymał garść nowości w ramach dzisiejszej aktualizacji. Gracze doczekali się nie tylko zmian w rozgrywce, ale też darmowego scenariusza Lost Caravan.

Twórcy polskiego Siege Survival: Gloria Victis udostępnili obiecaną aktualizację z dodatkową zawartością. Ta przybrała formę zupełnie nowego scenariusza Lost Caravan, w którym grupa ocalałych musi zmierzyć się nie tylko z przeważającymi siłami wroga, ale też przetrwać w palącym klimacie pustyni w opuszczonym karawanseraju. Aby podjąć się tego wyzwania, należy najpierw dotrzeć do siódmego dnia Siege of Edring (czyli kampanii dostępnej w premierowej wersji gry).

  1. Krowy za mury - jak w średniowieczu naprawdę oblegano miasta i zamki

Żar z nieba to bynajmniej nie efekt wizualny. Przegrzanie jest jedną z nowych mechanik wprowadzonych w aktualizacji. Palące pustynne słońce będzie o tyle pomocne, że przełoży się na mniejszą aktywność wrogów w trakcie dnia, ale zbyt długie przebywanie na zewnątrz zaszkodzi także przyjaznym postaciom. Poza tym od czasu do czasu natrafimy na burze piaskowe, ograniczające widoczność i negatywnie wpływające na naszych podopiecznych. W grze pojawiły się też poranne wydarzenia, aczkolwiek tylko w ramach scenariuszy dodanych po debiucie Siege Survival: Gloria Victis. Nie zabrakło również nowych postaci.

Pomijając już wprowadzone nowości, polskie zespoły FishTankStudio i Black Eye Games zapowiedziały drugą aktualizację „społeczności”. Ta ma być przygotowana za dwa tygodnie i uwzględni m.in. poprawki balansu gry oraz poranne wydarzenia w Oblężeniu Edring, a także tryb Nowej Gry Plus i wyzwania dla scenariusza „Lost Caravan”.

  1. Oficjalna strona firmy Ravenscourt
  2. Recenzja Gloria Victis: Siege Survival - średniowieczne This War of Mine