Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gloria Victis: Siege (PC)

Gloria Victis: Siege PC

Survivalowa gra strategiczna, w której przejmujemy kontrolę nad cywilami zamkniętymi w obleganej twierdzy. W Gloria Victis: Siege wysyłamy szabrowników do plądrowania zamku, gromadzimy zapasy i zarządzamy nimi, podejmując przy tym trudne decyzje.

Strategiczne | fantasy | średniowiecze | elementy RPG | survival | polskie | indie

PC Windows
Okładka Gloria Victis: Siege (PC)

producent: FishTankStudio

wydawca: Black Eye

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

grudzień2020

grudzień2020

Steam

Gloria Victis: Siege to strategia wzbogacona o elementy zaczerpnięte z gier survivalowych. Produkcja, dla której źródłem inspiracji jest bestsellerowe This War of Mine, została opracowana przez niezależny zespół FishTankStudio, a jej wydaniem zajęła się firma Black Eye Games.

Fabuła

Gloria Victis: Siege przenosi nas do wzorowanego na średniowieczu, fantastycznego uniwersum wykreowanego na potrzeby gry Gloria Victis. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad cywilami zamkniętymi w obleganym zamku. W oczekiwaniu na odsiecz, która ma nadejść w ciągu kilku tygodni, nasi podopieczni muszą walczyć o przetrwanie, nawet pomimo tego, że nie biorą bezpośredniego udziału w obronie twierdzy.

Mechanika

W Gloria Victis: Siege akcję ukazano z lotu ptaka. Rozgrywka została podzielona na dwa różniące się od siebie segmenty, uzależnione od pory doby.

Pod osłoną nocy posyłamy znajdujących się w potrzasku cywili do plądrowania zamku. Jako że w bezpiecznych miejscach nie ma już czego szukać, po bezcenne zapasy nasi podopieczni muszą zapuszczać się do zrujnowanych dzielnic patrolowanych przez wrogie oddziały. Przekradając się za plecami adwersarzy, cywile nie tylko szukają cennych zasobów, lecz także spotykają innych szabrowników (z którymi mogą handlować) lub potrzebujących (którym mogą podać pomocną dłoń... bądź wręcz przeciwnie).

Podczas dnia zajmujemy się natomiast zarządzaniem skromnymi zasobami. Wznosimy więc niezbędne konstrukcje (jak na przykład palenisko, na którym ludzie mogą przygotować sobie posiłek), przetwarzamy jedzenie (by nie nie zgniło), a także wspieramy żołnierzy walczących na murach zamku. Dopełnieniem tego wszystkiego jest konieczność podejmowania niejednoznacznych moralnie wyborów. Mieszkańców zamku trawi nie tylko głód i strach, lecz także liczne choroby, a od nas zależą między innymi takie kwestie, jak pomoc napotkanym w ruinach potrzebującym czy oddanie jedzenia wojsku, w celu podniesienia morale armii kosztem zwykłych mieszkańców.

Kwestie techniczne

Gloria VIctis: Siege posiada grafikę przyzwoitej jakości, która nie odbiega od gatunkowych standardów. Na potrzeby gry autorzy przygotowali rozbudowany edytor pozwalający na tworzenie własnych scenariuszy i dzielenie się nimi ze społecznością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gloria Victis: Siege

16+

Wymagania sprzętowe Gloria Victis: Siege

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.2 GHz / AMD Phenom II X4 3.2 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon HD 7970 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 2.7 GHz / AMD Athlon II X4 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 740 / Radeon HD 7750 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 64-bit