Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2018, 15:50

autor: AlexB

Battlefield 1 - koniec regularnych aktualizacji

Studio DICE ogłosiło, że w czerwcu zakończy cykl comiesięcznego aktualizowania Battlefield 1, czyli popularnej pierwszowojennej strzelanki FPP. Deweloperzy nie zdradzili, czy planują w przyszłości kolejne patche.

Za kilka miesięcy minie równo sto lat od zakończenia I wojny światowej. Rok 2018 jest zatem dla wielu, w tym również Polaków, okazją do świętowania. W pewien metaforyczny sposób ten niezwykły jubileusz dotknie również Battlefielda 1, choć stanie się to wcześniej, niż właściwe obchody rocznicy rozejmu w Compiegne. Jak bowiem poinformował przedstawiciel studia DICE Jonas Elfving, w czerwcu zakończony zostanie cykl comiesięcznych aktualizacji tego popularnego pierwszowojennego FPS-a. Do tego czasu w planach jest między innymi poprawa matchmakingu, balansu, wprowadzenie nowej zawartości (chodzi między innymi o Operacje Uderzeniowe, czyli skrócone wersje klasycznych Operacji, rozgrywające się na jednej mapie; więcej na ich temat przeczytacie tutaj) oraz eliminacja pomniejszych błędów.

„Życzymy miłej zabawy i regularnej gry w Battlefield 1 – nie przegapcie tego, co nas czeka.” - możemy przeczytać na oficjalnej stronie.

Czy koniec comiesięcznych aktualizacji oznacza, że Battlefield 1 zostanie pozostawiony samemu sobie? Tego nie wiemy. Studio DICE nie zdradziło, czy istnieją plany dotyczące poczerwcowych łatek. Niewykluczone jednak, że takowe prędzej czy później się pojawią, lecz w dużo mniej regularnych odstępach czasowych.

Czas powoli szykować się na kolejną wojnę. - Battlefield 1 - koniec regularnych aktualizacji - wiadomość - 2018-04-24
Czas powoli szykować się na kolejną wojnę.

Raczej nietrudno się domyślić, co jest przyczyną zakończenia comiesięcznego wsparcia Battlefielda 1. Studio DICE jest obecnie skupione na produkcji kolejnej odsłony serii - Battlefield V. Tytuł ma pojawić się w październiku tego roku. Choć według komunikatu prasowego zostanie on oficjalnie zapowiedziany dopiero w czerwcu podczas EA Play, już teraz krąży wokół niego mnóstwo plotek. Według najbardziej prawdopodobnej, „piątka” powróci do korzeni cyklu i przeniesie graczy na fronty II wojny światowej. Pojawiła się również pogłoska, że gra otrzyma niezwykle popularny ostatnimi czasy tryb battle royale.

Battlefield 1 zadebiutował 21 października 2016 roku. Zdobył on uznanie mediów branżowych (w naszej recenzji chociażby okrzyknięto go najlepszą odsłoną serii od czasów Bad Company 2) i zyskał sympatię sporej części graczy. Studio DICE stworzyło do niego cztery płatne dodatki DLC. Warto przypomnieć, że mapy wchodzące w skład pierwszego rozszerzenia, Nie Przejdą, zostaną udostępnione za darmo. Na pierwszej z nich, Przełamanie, można się bawić już od ubiegłego tygodnia. Kolejne trafią w ręce każdego posiadacza Battlefielda 1 w maju.