Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2021, 09:16

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Battle royale powiązane z PUBG zadebiutuje w przyszłym roku

Wygląda na to, że w przyszłym roku na konsolach oraz pecetach pojawi się kolejna produkcja battle royale wykorzystująca świat znany z PUBG. Jeszcze wcześniej na rynku ma zadebiutować nowy tytuł mobilny związany z omawianym uniwersum.

W SKRÓCIE:

  1. Krafton Inc. – właściciel firm Bluehole oraz PUBG Corporation – zamierza stworzyć kolejny tytuł battle royale oparty na uniwersum PUBG;
  2. produkcja ma zadebiutować w przyszłym roku;
  3. w bieżącym roku otrzymamy również kolejną mobilną grę battle royale.

Wygląda na to, że do końca przyszłego roku na rynku ukaże się kolejna gra battle royale wykorzystująca świat znany z Playerunknown's Battlegrounds. Tytuł ma trafić na pecety oraz konsole. Źródłem tych wieści są informacje znalezione na profilu Kima Changa-hana – prezesa południowokoreańskiego koncernu Krafton Inc., będącego właścicielem firm Bluehole i PUBG Corporation (via PC Gamer).

Warto odnotować, że będzie to już trzecie dzieło oparte na uniwersum PUBG, bowiem ma z niego korzystać także survival horror The Callisto Protocol tworzony przez studio Striking Distance (firma założona przez Glena Schofielda – byłego szefa Visceral Games – również jest w rękach Krafton Inc.). Jednak w przypadku The Callisto Protocol akcja będzie osadzona w przyszłości (oddalonej o trzysta lat), więc związek z PUBG może być bardzo ogólny.

Na razie nie wiemy nic na temat tajemniczej produkcji battle royale, która zmierza na pecety i konsole, ale wydaje się bardzo prawdopodobne, że będzie to jakiegoś rodzaju kontynuacja PUBG. Warto odnotować, że wcześniej, bo jeszcze w tym roku, Krafton Inc. planuje wydać kolejny tytuł mobilny – również należący do gatunku battle royale.

Playerunknown’s Battlegrounds pojawiło się na komputerach w 2017 roku, a rok później otrzymało wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra PUBG Corporation dotychczas sprzedała się w 70 milionach egzemplarzy. Warto odnotować, że w 2018 r. powstała również mobilna odsłona serii, zatytułowana po prostu PUBG Mobile.

  1. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds – PUBG to fenomen roku, ale nie gra roku
  2. PUBG – poradnik
  3. PUBG – strona oficjalna